ՀՀ ՊՆ-ն հորդորում է չխեղաթյուրել դեպքերի հաջորդականությունն ու չմոլորեցնել հանրությանը
«Սեպտեմբերի 2-ին՝ ժամը 14:00-ի սահմաններում, Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը ԱԹՍ կիրառման տեսանյութ է հրապարակել: Այդ հրապարակումից անմիջապես հետո ադրբեջանական քարոզչամեքենան սկսել է կեղծ լուրեր տարածել այն մասին, թե իբր ԱԹՍ հարվածից հայկական կողմն ունի զոհեր և վիրավորներ:
ՀՀ ՊՆ-ն ժամը 15:48-ին հրապարակել  է հաղորդագրություն, համաձայն որի հերքել է (և այժմ էլ հերքում է) ադրբեջանական ԶԼՄ-ների տեղեկություններն այն մասին, թե իբր Ադրբեջանի ԶՈՒ կիրառած ԱԹՍ հարվածի հետևանքով հայկական կողմն ունի    զոհեր և վիրավորներ: Կրկին տեղեկացնում ենք, որ սեպտեմբերի 1-ին ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով հայկական կողմն ունեցել է 3 զոհ և 2 վիրավոր:
Իսկ ավելի ուշ՝ ժամը 23:53-ին, պաշտպանության նախարարությունը հայտնեց սեպտեմբերի 2-ին՝ ժամը 17:30-ի սահմաններում, սահմանագոտու մեկ այլ հատվածում ինժեներական աշխատանքների ժամանակ տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհված 2 զինծառայողի մասին:
Պաշտպանության նախարարությունը հորդորում է վերոհիշյալ  ժամանակագրությունը և դեպքերի հաջորդականությունն ու հաղորդագրությունների բովանդակությունը դիտավորությամբ չխեղաթյուրել և չմոլորեցնել հանրությանը»:

The RA Ministry of Defense urges not to distort the sequence of events and not to mislead the public
The Ministry of Defense of the Republic of Armenia issued a statement in which, in particular, it is said:
"On September 2, around 14:00, the Ministry of Defense of Azerbaijan published a video of using UAVs. Immediately after that publication, the Azerbaijani propaganda machine spread false news that the Armenian side allegedly had victims and wounded from the UAV strike.
At 15:48, the Ministry of Defense of the Republic of Armenia published a message, according to which it denied (and is still denying) the information of the Azerbaijani mass media that the Armenian side has casualties and injuries as a result of an anti-aircraft attack by the Azerbaijani Armed Forces. We inform you again that on September 1, the Armenian side had 3 victims and 2 wounded due to the Azerbaijani provocation.
Later, at 11:53 p.m., the Ministry of Defense reported on September 2, around 5:30 p.m., about the death of 2 service members due to an explosion during engineering works in another part of the border zone.
The Ministry of Defense urges the chronology above, the sequence of events, and the content of the messages not to be intentionally distorted and not to mislead the public."