Սուրեն Պապիկյանը տեսակցել է վիրավորում ստացած 2 զինծառայողներին
Սեպտեմբերի 2-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ, տեսակցել սեպտեմբերի 1-ին ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով վիրավորում ստացած 2 զինծառայողներին:
Նախարար Պապիկյանին ռազմաբժշկական վարչության պետ, գնդապետ Գեղամ Փաշիկյանը ներկայացրել է մանրամասներ զինծառայողների առողջական վիճակի և բուժման ընթացքի վերաբերյալ:
Պաշտպանության նախարարը զրուցել է նաև վիրավոր զինծառայողների ծնողների հետ՝ հույս հայտնելով, որ  նրանց զինծառայող որդիները շուտափույթ կապաքինվեն:

Сурен Папикян посетил двоих раненых военнослужащих
2 сентября министр обороны Сурен Папикян посетил Центральный военный клинический госпиталь Министерства обороны и посетил двух военнослужащих, получивших ранения в результате азербайджанской провокации 1 сентября.
Начальник военно-медицинского управления полковник Гегам Пашикян представил министру Папикяну подробную информацию о состоянии здоровья военнослужащих и ходе лечения.
Министр обороны также побеседовал с родителями раненых военнослужащих, выразив надежду на скорейшее выздоровление их сыновей-военнослужащих.