Պապիկյանն Իրանի դեսպանին է ներկայացրել ադրբեջանական սադրանքի վերաբերյալ մանրամասներ
Սեպտեմբերի 1-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ-ն։
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանի Հանրապետությունում ԻԻՀ դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Բահման Սադեղինը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-իրանական համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Պաշտպանության նախարարը դեսպանին ներկայացրել է սեպտեմբերի 1-ին Սոթքի ուղղությամբ ադրբեջանական սադրանքի վերաբերյալ մանրամասներ:

Papikyan presented details about the Azerbaijani provocation to the Iranian ambassador
On September 1, the Minister of Defense of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to the Republic of Armenia, Mehdi Sobhani. The RA Ministry of Defense informs about this.
Colonel Bahman Sadegin, military attaché of the Embassy of the Republic of Armenia in the Republic of Armenia, also participated in the meeting.
The meeting discussed issues related to Armenian-Iranian cooperation and regional security. The Minister of Defense presented the Ambassador with details about the Azerbaijani provocation in the direction of Sotk on September 1.