ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է Սոթքում մեծ քանակությամբ ռազմատեխնիկա և անձնակազմ կենտրոնացնելու՝ ադրբեջանական լուրերը
ՀՀ ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել, հայտնելով. «Ադրբեջանական քարոզչամեքենան ստահոդ տեղեկություններ է տարածում այն մասին, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ-ն մեծ քանակությամբ զենք, ռազմական տեխնիկա և անձնակազմ է կենտրոնացնում Սոթքի հատվածում:
Նման կեղծ տեղեկությունների շրջանառմամբ ադրբեջանական կողմը տեղեկատվական հիմք է ստեղծում Սոթքի ուղղությամբ այսօր առավոտյան սկսած հերթական սադրանքը շարունակելու նպատակով»:

Минобороны РА опровергает азербайджанские слухи о сосредоточении в Сотке большого количества военной техники и личного состава
Министерство обороны РА распространило сообщение, в котором говорится: "Азербайджанская пропагандистская машина распространяет ложную информацию о том, что ВС РА концентрируют большое количество вооружения, военной техники и личного состава в Соткском районе.
Распространяя такую ​​ложную информацию, азербайджанская сторона создает информационную базу для продолжения начавшейся сегодня утром провокации в направлении Сотка».