Սովորելով, կրթվելով ու գիտելիքներ ձեռք բերելով դուք կերտում եք մեր երկրի ապագան
Կրթությունն ու գիտելիքն այն մնայուն արժեքներն ու հենասյուներն են, որոնք երաշխավորում են ազատ ու ստեղծագործ մարդու, քաղաքացու ձևավորումը, որոնց վրա էլ կերտվում են անկախ, հզոր ու կայացած պետականությունները, որովհետև հենց ազատ մտածող, արարող մարդն է հասարակության ու պետության ամրության հիմքը:
Այսօր հազարավոր երեխաներ առաջին անգամ ոտք են դնում մանկապարտեզ ու դպրոց՝ սկսելով իրենց երկարատև ու հետաքրքիր ուղին գիտելիքների աշխարհում և այդ ճանապարհին բոլորիս՝ պետական պաշտոնյաների, մանկավարժների, ծնողների պարտքն ու պատասխանատվությունն է ապահովել մեր երեխաների համար սովորելու, ուսումնառության, գիտելիքներ ու մասնագիտություններ ձեռք բերելու անխափան երթը:
Սիրելի սովորողներ,
Սովորելով, կրթվելով ու գիտելիքներ ձեռք բերելով դուք կերտում եք ինչպես ձեր՝ որպես անհատի, այնպես էլ մեր երկրի ապագան, որովհետև այսօրվա ձեր գիտելիքն է մեր պետության զարգացման, հզորացման կարևոր գրավականներից մեկը: Միայն գիտելիքի միջոցով մենք կարող ենք հաղթահարել դժվարություններն ու տոնել հաջողություններ:
Սիրելի, մանկավարժներ, ծնողներ ու սովորողներ,
Կրկին շնորհավորում եմ Գիտելիքի օրվա կապակցությամբ, մաղթում եմ քաջառողջություն, շարունակական ձեռքբերումներ, ընտանեկան երջանկություն և հաջողություններ:

By studying, getting educated, and gaining knowledge, you build the future of our country
Education and knowledge are the permanent values and pillars that guarantee the formation of a free and creative person, a citizen, on which independent, robust, and well-established states are built because it is a free-thinking, conscientious person who is the basis of the strength of society and the state.
Today, thousands of children enter kindergarten and school for the first time, starting their long and exciting path in the world of knowledge. On that path, it is the duty and responsibility of all of us, government officials, educators, and parents, to ensure the uninterrupted process of learning, studying, acquiring knowledge, and pursuing professions for our children.
Dear students,
By studying, getting educated, and gaining knowledge, you build the future of both you as an individual and our country because your knowledge today is one of the essential keys to the development and strengthening of our state. Only through knowledge can we overcome difficulties and celebrate successes.
Dear teachers, parents, and students,
Once again, I congratulate you on the Day of Knowledge; I wish you good health, continuous achievements, family happiness, and success.