Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հնդկաստանի ազգային պաշտպանական քոլեջի պատվիրակությանը
Օգոստոսի 30-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետություն այցելած Հնդկաստանի ազգային պաշտպանական քոլեջի պատվիրակությանը:
Պատվիրակությանն ուղեկցել է նաև ՀՀ-ում Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհան:
Պաշտպանության նախարարը ողջունել է Հնդկաստանի ազգային պաշտպանական քոլեջի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Սուկրիտի Սինգհ Դահիյային և Հնդկաստանն ու այլ գործընկեր երկրները ներկայացնող ունկնդիրներին։ Սուրեն Պապիկյանը բարձր է գնահատել Հայաստան այցելության նախաձեռնությունը` հաշվի առնելով պաշտպանական բնագավառում հայ-հնդկական հարաբերությունների զարգացման ներկայիս ընթացքը:
Հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է բանակում մեկնարկած բարեփոխումները և պաշտպանության բնագավառում հայ-հնդկական համագործակցության ընթացքն ու հեռանկարները, ինչպես նաև պատասխանել է պաշտպանական քոլեջի պատվիրակության՝ վերոնշյալ ոլորտներին և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցերին:

Suren Papikyan received the delegation of the National Defense College of India
On August 30, RA Defense Minister Suren Papikyan received the delegation of the National Defense College of India, which visited the Republic of Armenia.
The delegation was also accompanied by Nilakshi Saha Sinha, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of India to RA.
The Defense Minister welcomed Lieutenant General Sukriti Singh Dahiya, Commandant of the National Defense College of India, and the audience representing India and other partner countries. Suren Papikyan highly appreciated the initiative of visiting Armenia, considering the current development course of Armenian-Indian relations in defense.
During the meeting, the Minister of Defense presented the reforms launched in the army and the progress and prospects of Armenian-Indian cooperation in the defense field, as well as answered the questions of the defense college delegation related to the areas mentioned above and regional security.