ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննություն է իրականացվում՝ պարզելու Երևանի քաղաքապետի թեկնածուներից մեկի պաստառը վնասելու դեպքի հանգամանքները:
2023թ. օգոստոսի 27-ին ՀՀ ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնից հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ 57-ամյա կինը ներկանյութով դիտավորությամբ վնասել է Երևան քաղաքի Միկոյան փողոցում գտնվող շենքերից մեկի հարակից կանգառում փակցված՝ «Քաղաքացիական Պայմանագիր» կուսակցության պաստառը և դրա վրա կատարել անպարկեշտ գրառում:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 264-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, կուսակցությունը ճանաչվել է տուժող:
Նախաքննության ընթացքում 57-ամյա կինը ձերբակալվել և ներկայացվել է վարույթն իրականացնող մարմնին, տվել ինքնախոստովանական ցուցմունք: Վերջինս ազատ է արձակվել։

57-летнюю женщину арестовали по подозрению в порче предвыборного плаката ГД
В следственном отделе административных округов Аван и Нор Норк Ереванского городского следственного управления Следственного комитета РА проводится расследование с целью выяснения обстоятельств дела о порче плаката одного из кандидатов в мэры Еревана.
27 августа 2023 года в Норкское управление Полиции РА поступило сообщение о том, что 57-летняя женщина умышленно повредила плакат партии "Гражданский договор", размещенный на остановке рядом с одним из зданий на улице Микояна в Ереване, раскрасила его и сделала на нем нецензурную надпись.
По данному инциденту возбуждено уголовное дело по ч. 1 ст. 264 УК РА, партия признана потерпевшей.
В ходе предварительного следствия 57-летняя женщина была задержана и доставлена ​​в орган, ведущий производство по делу, она дала признательные показания. Последняя была освобождена.