Տավուշի մարզում վարչապետը չնախատեսված կանգառներ է ունեցել
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Տավուշի մարզ այցի շրջանակում չնախատեսված կանգառներ է ունեցել մի քանի բնակավայրերում, որտեղ ծանոթացել է ճանապարհաշինական ծրագրերի ընթացքին:
Վարչապետը նախ եղել է Դիտավանում, որտեղ ընթացքի մեջ են 3,1 կմ երկարությամբ ճանապարհի շինաշխատանքները: Ծրագրի իրականացման նպատակով պետական բյուջեից հատկացվել է 461 մլն դրամ: Պատասխանատուները զեկուցել են, որ աշխատանքներն ավարտին կհասցվեն առաջիկայում:
Հաջորդիվ Նիկոլ Փաշինյանին են ներկայացվել Իջևան-Նոյեմբերյան միջպետական ճանապարհի 6,9 կմ հատվածի շինաշխատանքները, որոնք ավարտին կհասցվեն մինչ տարեվերջ: Ծրագրի նպատակով Կառավարությունը հատկացրել է 938 մլն դրամ:
Ակնաղբյուրում արդեն իսկ ավարտին են հասցվել 2,9 կմ երկարությամբ ավտոճանապարհի կառուցման աշխատանքները: Ծրագիրը գնահատվում է 225 մլն դրամ:
Մարզկենտրոն Իջևանում վարչապետ Փաշինյանը ծանոթացել է ներքաղաքային 500 մետր ավտոճանապարհի ավարտված աշխատանքներին: Դրանք իրականացվել են սուբվենցիոն ծրագրերի շրջանակում, ներդրվել է 80 մլն դրամ: Վարչապետը եղել է նաև Իջևանում ԿԳՄՍ-ի հետ համագործակցությամբ բացված «ԼՈՖԹ» կենտրոնում՝ ծանոթացել ստեղծված պայմաններին և վերջինիս գործունեությանը:
Հովք բնակավայրում 1,2 կմ ճանապարհահատվածում իրականացվում են տուֆապատման աշխատանքներ: Սուբվենցիոն ծրագրով իրականացվող աշխատանքները կավարտվեն առաջիկա մեկ ամսվա ընթացքում: Ծրագրի համար հատկացվել է 60 մլն դրամ, որի 60 տոկոսը հատկացրել է Կառավարությունը:
Գոշ բնակավայրում ևս 1400 մետր ճանապարհին իրականացվել են տուֆապատման աշխատանքներ, որոնց համար հատկացվել է 73 մլն դրամ: Սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակում միջոցների 60 տոկոսը տրամադրել է Կառավարությունը:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է ճանապարհաշինական ծրագրերի շարունակական և հետևողական իրականացումը և ընդգծել որակի խիստ պահպանման անհրաժեշտությունը:

Премьер-министр совершил внеплановую остановку в Тавушской области
Сегодня премьер-министр Никол Пашинян в рамках визита в Тавушскую область совершил незапланированные остановки в нескольких населенных пунктах, где ознакомился с ходом реализации проектов дорожного строительства.
Премьер-министр впервые посетил Дитаван, где ведутся работы по строительству дороги длиной 3,1 км. На реализацию проекта из госбюджета выделено 461 миллион драмов. Ответственные лица сообщили, что работы будут завершены в ближайшее время.
Далее Николу Пашиняну были представлены строительные работы на участке межгосударственной дороги Иджеван-Ноемберян протяженностью 6,9 км, которые будут завершены к концу года. На реализацию проекта правительство выделило 938 млн драмов.
В Акнахбюре уже завершены работы по строительству автодороги длиной 2,9 км. Проект оценивается в 225 млн драмов.
В райцентре Иджеван премьер-министр Пашинян ознакомился с завершенными работами по строительству 500-метровой внутригородской автомагистрали. Они были реализованы в рамках программ субсидирования, инвестировано 80 миллионов драмов. Премьер-министр также посетил центр «ЛОФТ», открытый при сотрудничестве с МОНКС в Иджеване, ознакомился с созданными условиями и деятельностью последнего.
Работы по укладке туфа ведутся на участке дороги протяженностью 1,2 км в поселке Ховк. Работы, реализуемые в рамках программы субсидирования, завершатся в течение ближайшего месяца. На проект было выделено 60 миллионов драмов, 60 процентов из которых выделило правительство.
В поселке Гош 1400 метров дороги были покрыты туфом, на что было выделено 73 миллиона драмов. Правительство предоставило 60 процентов средств в рамках программы субсидирования.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул важность непрерывной и последовательной реализации проектов дорожного строительства и подчеркнул необходимость строгого соблюдения качества.