Վահան Քերոբյանը մասնակցել է Իրանի ներդրումային փաթեթների և արտահանման հնարավորությունների ցուցահանդեսին
ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը մասնակցել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության ազատ և հատուկ տնտեսական գոտիների ներդրումային փաթեթների և արտահանման հնարավորությունների ցուցահանդեսին:
Նախարարի խոսքով՝ ցուցահանդեսի հիմնական նպատակն էր երկու երկրների միջև զարգացնել առևտրատնտեսական հարաբերությունները, բացահայտել Իրանի ազատ առևտրատնտեսական գոտու հնարավորությունները հայ ներդրողների և գործարարների համար, իրականացնել փորձի փոխանակում, ցուցադրել այն հնարավորությունները, որոնցով Իրանը կարող է տնտեսապես հասանելի դառնալ թե՛ հայաստանյան, թե՛ համաշխարհային տարբեր շուկաներում։
Ցուցահանդեսին մասնակցում էին Իրանի 7 ազատ տնտեսական գոտիների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև 60 իրանական և 50 հայկական ընկերություններ։
Նախարարի խոսքով հայ ներդրողներն ու գործարարները ևս մասնակցում են նմանատիպ էքսպո-ցուցահանդեսներին Իրանի տարածքում՝ ներկայանալով գյուղատնտեսական, արդյունաբերական և այլ ոլորտներում, որոնց նպատակն է նոր հնարավորություններ և համագործակցություններ բացահայտել։

Ваан Керобян принял участие в выставке инвестиционных пакетов и экспортных возможностей Ирана
Министр экономики РА Ваан Керобян принял участие в выставке инвестиционных пакетов и экспортных возможностей свободных и особых экономических зон Исламской Республики Иран.
По словам министра, основной целью выставки было развитие торгово-экономических отношений между двумя странами, раскрытие возможностей свободной торгово-экономической зоны Ирана для армянских инвесторов и бизнесменов, осуществление обмена опытом, продемонстрировать возможности, благодаря которым Иран может стать экономически доступным как в Армении, так и на различных мировых рынках.
В выставке приняли участие представители 7 свободных экономических зон Ирана, а также 60 иранских и 50 армянских компаний.
По словам министра, армянские инвесторы и бизнесмены также участвуют в подобных экспо-выставках на территории Ирана, представляя себя в сельскохозяйственной, промышленной и других сферах, целью которых является открытие новых возможностей и сотрудничества.