Ադրբեջանում 6 բալ ուժգնությամբ երկրաշարժը զգացվել է նաև Հայաստանում և Արցախում
Օգոստոսի 23-ին` տեղական ժամանակով ժամը 01:23-ին (Գրինվիչի ժամանակով օգոստոսի 22-ին, ժամը 21:23-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 38.93⁰ և արևելյան երկայնության 49.11⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով Ադրբեջան՝ Նեֆթչալա քաղաքից 52 կմ հարավ, օջախի 10 կմ խորությամբ, 4.6 մագնիտուդով երկրաշարժ:
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 6 բալ: Երկրաշարժը զգացվել Լեռնային Ղարաբաղում՝ 3 բալ և Սյունիքի մարզում՝ 2-3 բալ ուժգնությամբ։

The 6-point earthquake in Azerbaijan was also felt in Armenia and Artsakh
On August 23, at 01:23 local time (August 22, at 21:23 GMT), by the seismological network of the Seismic Protection Regional Service of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Armenia, it was registered with the geographical coordinates of 38.93⁰ north latitude and 49.11⁰ east longitude—Azerbaijan: 52 km south of Neftchala city, 10 km depth, 4.6 magnitude earthquake.
The strength of the underground shock in the epicentral zone was 6 points. The earthquake was felt in Nagorno Karabakh with a magnitude of 3 and in the Syunik region with a volume of 2-3.