Սահմանագոտու արևելյան հատվածում ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակ բացելու մասին լուրերը սուտ են. ՊՆ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել. հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն։
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր օգոստոսի 22-ին` ժամը 12։00-ից 12։25-ի սահմաններում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը:

Новость об открытии огня в направлении азербайджанских позиций в восточной части приграничной зоны является ложью. Министерство обороны
Министерство обороны Азербайджана продолжает распространять дезинформацию. Об этом сообщает Министерство обороны РА.
Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что якобы 22 августа с 12:00 до 12:25 подразделения ВС Армении открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных в восточной части границы, не соответствует действительности.