ՆԳ նախարարն ընդունել է ԱՄԷ դեսպանին
ՀՀ ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանն ընդունել է Հայաստանում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտակարգ և լիազոր դեսպան Նարիման Ալ Մուլլային։
Նախարարը ողջունելով դեսպանին՝ շնորհավորել է նշանակման կապակցությամբ։ Վահե Ղազարյանը բարձր է գնահատել ՀՀ ներքին գործերի նախարարության և ԱՄԷ դեսպանության միջև ձևավորված սերտ համագործակցությունը: Նա նաև ներկայացրել է նախարարության կազմավորման և ենթակա ծառայություններում իրականացվող բարեփոխումների մասին։ ՆԳ նախարարը համոզմունք է հայտնել, որ երկկողմ փոխգործակցությունն ավելի կզարգանա, և վերահաստատել է այդ ուղղությամբ հայկական կողմի պատրաստակամությունը։
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Նարիման Ալ Մուլլան մատնանշել է երկու երկրների բարեկամական հարաբերություններն ու պատրաստակամություն է հայտնել համագործակցել մի շարք ուղղություններով։
Այս համատեքստում Ներքին գործերի նախարարի տեղակալ Արփինե Սարգսյանը խոսել է Ջրային պարեկային ծառայության ստեղծման մասին։ Հայտնելով, որ ծառայությունը կսկսի գործել ամիսներ անց՝ փոխնախարարը ներկայացրել է այդ ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները՝ հատկապես առանձնացնելով ծառայողների վերապատրաստման և նյութատեխնիկական բազայի ձևավորման գործընթացները։ ՆԳ նախարարի տեղակալն առաջարկել է ոլորտի վերաբերյալ համագործակցության հնարավոր ուղղություններ։
Հանդիպմանը քննարկվել են նաև ծառայություններում նոր տեխնոլոգիաների ներդրման հնարավորությունները, ինչպես նաև Փրկարար ծառայության ոլորտում փոխգործակցության վերաբերյալ հարցեր։

The Minister of Internal Affairs received the UAE Ambassador
RA Minister of Internal Affairs Vahe Ghazaryan received the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the United Arab Emirates to Armenia Nariman Al Mulla.
The minister welcomed the ambassador and congratulated him on his appointment. Vahe Ghazaryan appreciated the close cooperation between the RA Ministry of Internal Affairs and the UAE Embassy. He also presented the formation of the ministry and the reforms implemented in subordinate services. The Minister of Internal Affairs expressed his belief that the bilateral cooperation would further develop and reaffirm the readiness of the Armenian side in this direction.
Expressing gratitude for the warm welcome, Nariman Al Mulla pointed out the friendly relations between the two countries and expressed readiness to cooperate in several directions.
In this context, Deputy Minister of Internal Affairs Arpine Sargsyan spoke about establishing the Water Patrol Service. Announcing that the service will start operating in a few months, the deputy minister presented the works being carried out in that direction, especially highlighting the processes of training employees and forming a material and technical base. The Deputy Minister of Internal Affairs proposed possible rules of cooperation in the field.
The meeting also discussed the possibilities of introducing new technologies in the services and questions regarding cooperation in rescue services.