Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ
Քաջարնում ծանոթացա Մ-2, Գորիս-Մեղրի-Իրանի սահման միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 8,24 կմ հատվածի հիմնանորոգման աշխատանքներին, Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմում է 1 մլրդ 393 մլն դրամ, որը հատլկացվել է պետբյուջեից:​ Քաջարանում սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակում ընթացքի մեջ են բազմաբնակարան շենքերի էներգաարդյունավետության բարելավման աշխատանքները: Կատարվել է դրանց 60 %-ը։​Ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմում է 1 մլրդ 631,5 մլն դրամ, որի 30 % -ը հատկացվել է համայնքի բյուջեից, 70 %-ը՝ պետբյուջեից:
Այցելեցի նաև «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ: Գոհունակություն հայտնելով ընկերության հետ համագործակցությունից՝ վերջինիս ղեկավարների հետ քննարկեցինք ռազմավարական զարգացման և արդյունավետության բարձրացման ծրագրերը, որոնք վերաբերում են մետաղաձուլարանի կառուցմանը, նոր ու ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներդրմանը, միջազգային չափանիշներին համապատասխան բնապահպանական ստանդարտների բարձրացմանը,

Никол Пашинян посетил Зангезурский медно-молибденовый комбинат
В Каджаране я ознакомился с ходом капитального ремонта 8,24-километрового участка автомагистрали М-2 Горис-Мегри-граница Ирана, написал на своей странице в Facebook премьер-министр РА Никол Пашинян.
«Общая стоимость проекта составляет 1 млрд 393 млн драмов, которые были выделены из государственного бюджета. В рамках программы субсидирования в Каджаране ведутся работы по повышению энергоэффективности многоквартирных домов. Общая стоимость проекта составляет 1 млрд 631,5 млн драмов, из которых 30% выделено из бюджета общины, 70% - из государственного бюджета.
Я также посетил ЗАО «Зангезурский медно-молибденовый комбинат». Выразив удовлетворение сотрудничеством с компанией, мы обсудили с руководством последней планы стратегического развития и повышения эффективности, которые касаются строительства металлургического завода, внедрения новых и современных технологий, повышения экологических стандартов в соответствии с международными стандартами, социальную ответственность перед соседними областями