Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ
Քաջարնում ծանոթացա Մ-2, Գորիս-Մեղրի-Իրանի սահման միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 8,24 կմ հատվածի հիմնանորոգման աշխատանքներին, Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմում է 1 մլրդ 393 մլն դրամ, որը հատլկացվել է պետբյուջեից:​ Քաջարանում սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակում ընթացքի մեջ են բազմաբնակարան շենքերի էներգաարդյունավետության բարելավման աշխատանքները: Կատարվել է դրանց 60 %-ը։​Ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմում է 1 մլրդ 631,5 մլն դրամ, որի 30 % -ը հատկացվել է համայնքի բյուջեից, 70 %-ը՝ պետբյուջեից:
Այցելեցի նաև «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ: Գոհունակություն հայտնելով ընկերության հետ համագործակցությունից՝ վերջինիս ղեկավարների հետ քննարկեցինք ռազմավարական զարգացման և արդյունավետության բարձրացման ծրագրերը, որոնք վերաբերում են մետաղաձուլարանի կառուցմանը, նոր ու ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներդրմանը, միջազգային չափանիշներին համապատասխան բնապահպանական ստանդարտների բարձրացմանը,

In Kajaran, I got acquainted with the overhaul works of the 8.24 km M-2, Goris-Meghri-Iran border interstate highway, RA Prime Minister Nikol Pashinyan wrote on his Facebook page.
"The project's total cost is 1 billion 393 million drams, allocated from the state budget. Within the framework of the subsidy program in Kajaran, work on improving the energy efficiency of apartment buildings is underway. 60% of them have been completed. The project's total cost is 1 billion 631.5 million AMD, 30% of which was allocated from the community and 70% from the state budgets.
I also visited the "Zangezur Copper-Molybdenum Combine" CJSC. Expressing satisfaction with the cooperation with the company, we discussed with the latter's managers the strategic development and efficiency improvement programs related to the construction of the metal smelter, the introduction of new and modern technologies, the raising of environmental standards by international standards,