Կառավարությունը Մեղրիում կկառուցի նոր մանկապարտեզ
2020 թվականի սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակում հիմնանորոգվել է Մեղրիի մանկապարտեզը: Ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմել է 323,8 մլն դրամ, որից 40 %-ը հատկացվել է համայնքի բյուջեից, 60 %-ը՝ պետական բյուջեից, Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Քանի որ մանկապարտեզի շենքը հին է և գտնվում է ճահճային շերտի վրա՝ Կառավարությունը Մեղրիում կկառուցի նոր մանկապարտեզ, իսկ գործող մանկապարտեզում առայժմ կներդրվի հովացման համակարգ:
Այցելեցի նաև «ԼՈՖԹ» կրթության, մշակույթի և երիտասարդության զարգացման համահայկական կենտրոն, որն ստեղծվել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարության աջակցությամբ:
Միաժամանակ, Մեղրիում ընթացքի մեջ են Վանք-Կալերի գյուղ տանող կամրջի հիմնանորոգման աշխատանքները, որոնք կավարտվեն սեպտեմբերին»:

Правительство построит в Мегри новый детский сад
В рамках программы дотаций 2020 года полностью отремонтирован Мегринский детский сад. Общая стоимость проекта составила 323,8 млн драмов, из которых 40% выделено из бюджета общины, 60% - из государственного бюджета, написал на своей странице в Facebook премьер-министр РА Никол Пашинян.
«Поскольку здание детского сада старое и расположено на болотистой местности, правительство построит в Мегри новый детский сад, а в существующем пока будет установлена ​​система охлаждения.
Я также посетил Всеармянский центр образования, культуры и развития молодежи "ЛОФТ", созданный при поддержке Министерства образования, науки, культуры и спорта РА.
В то же время в Мегри ведутся капитальные ремонтные работы моста, ведущего в село Ванк-Калери, которые завершатся в сентябре».