ՀՀ ՊՆ-ն հակադարձել է Ադրբեջանի ԱԳՆ հայտարարությանը
ՀՀ ՊՆ-ն արձագանքել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարարության հայտարարությանը, թե Հայաստանը ռազմական տեխնիկա և անձնակազմ է կենտրոնացում սահմանին։
«Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ-ն մեծ քանակությամբ զենք, ռազմական տեխնիկա և անձնակազմ է կենտրոնացրել հայ-ադրբեջանական սահմանին, չի համապատասխանում իրականությանը։
Բացի այդ, անդրադառնալով Ադրբեջանի ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ տեղ գտած մեկ այլ կեղծ պնդման, Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը ևս մեկ անգամ հայտարարում է, որ ՀՀ-ն Լեռնային Ղարաբաղում բանակ չունի»,- ասված է ՀՀ ՊՆ հայտարարության մեջ:

Минобороны Армении опровергло заявление МИД Азербайджана
Минобороны РА отреагировало на заявление МИД Азербайджана о том, что Армения сосредотачивает на границе военную технику и личный состав.
"Распространенное МИД Азербайджана сообщение о том, что ВС РА сосредоточили на армяно-азербайджанской границе большое количество вооружения, военной техники и личного состава, не соответствует действительности.
Кроме того, ссылаясь на очередное ложное заявление в сообщении МИД Азербайджана, Министерство обороны Республики Армения в очередной раз заявляет, что Республика Армения не имеет армии в Нагорном Карабахе", - говорится в сообщении, заявление Министерства обороны РА.