Snoop Dogg-ի համերգի համար ՀՀ պետբյուջեից կհատկացվի 2,3 մլրդ դրամ
ՀՀ կառավարության որոշմամբ, Snoop Dogg-ի համերգի կազմակերպման համար Հայաստանի պետբյուջեից կհատկացվի 2,3 մլրդ դրամ (մոտ 6 մլն դոլար):
Ինչպես նշված է որոշման հիմնավորումների մեջ, հատկացվող 2,319 մլրդ դրամը կուղղվի Snoop Dogg-ի հոնորարի վճարմանը, արտիստի թիմի տեխնիկական պահանջների, անվտանգության և ապահովագրական ծախսերի, բարձրակարգ տեխնիկական հագեցվածության ապահովմանը և գովազդային միջոցառումների իրականացմանը:
Կառավարությունն ակնկալում է, որ ծրագրին կմասնակցի 20 000 – 25 000 մարդ, այդ թվում՝ 5 000 – 6 000 զբոսաշրջիկ:
Snoop Dogg-ի համերգը կկայանա սեպտեմբերի 23-ին «Հրազդան» մարզադաշտում։ Ծրագրի իրականացումն ապահովելու է «Դոպինգ Սփեյս» ընկերությունը։

На концерт Snoop Dogg-а из госбюджета РА будет выделено 2,3 млрд драмов
Согласно решению правительства РА, на организацию концерта Snoop Dogg-а из государственного бюджета Армении будет выделено 2,3 миллиарда драмов (около 6 миллионов долларов).
Как говорится в обосновании решения, 2,319 млрд драмов будут направлены на выплату гонорара Snoop Dogg-у, технические требования команды артиста, расходы на охрану и страхование, обеспечение качественного технического оснащения и осуществление рекламной деятельности.
Правительство ожидает, что в программе примут участие 20-25 тысяч человек, в том числе 5-6 тысяч туристов.
Концерт Snoop Dogg-а состоится 23 сентября на стадионе «Раздан». Реализацию проекта обеспечит компания «Doping Space».