Նիկոլ Փաշինյանը պատմել է, թե ինչպես է վթարի ենթարկվել
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պատմել է, որ 2017թ. ԱԺ ընտրությունների քարոզարշավի ժամանակ վթարի է ենթարկվել Գեղարքունիքում ճանապարհի վատ վիճակի պատճառով․ «Ես ղեկին էի, մենք վթարի ենթարկվեցինք, և պատճառն այդ է՝ արգելակելուց ավազի շերտ էր ասֆալտի վրա, և արգելակման տարածքը երկարեց»,- ասել է նա՝ խրախուսելով քաղաքացիների կողմից սպասարկող ընկերությունների դեմ նման դեպքերում դատական հայց ներկայացնելը։
«Ուր գնում ես, մեծ ցուցանակ է, թե ճանապարհը սպասարկում է այսինչ ընկերությունը, բայց, փաստացի, չի սպասարկում»,- ասաց նա՝ հավելելով, որ վերահսկողության պարտականությունը տեսչական մարմինների վրա է։
Նա հանձնարարեց ծառայողական քննություն իրականացնել և իրեն զեկուցել, թե ովքեր իրենց պարտականությունները, այդ թվում՝ վերահսկողությունը, պատշաճ չեն անում․ «Կառավարությունը պետք է իր ծախսած գումարների նկատմամբ վերաբերմունքը փոխի»։

Никол Пашинян рассказал, как попал в аварию
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что в 2017 г. во время предвыборной кампании в НС попал в аварию из-за плохого состояния дороги в Гегаркунике. «Я был за рулем, и произошло ДТП, и причина в том, что на асфальте был слой песка и зона торможения от этого увеличилась», — сказал он, призывая граждан подавать иски против сервисных компаний в таких случаях.
«Куда бы вы ни поехали, везде висит большой знак, что дорога обслуживается такой-то компанией, а на самом деле это не так », — сказал он, добавив, что обязанность контроля лежит на проверяющих органах.
Он поручил провести служебное расследование и доложить ему о тех, кто не выполняет свои обязанности должным образом, в том числе по надзору. «Правительство должно изменить свое отношение к деньгам, которые оно тратит».