Սուրեն Պապիկյանը Լեհաստանի դեսպանի հետ քննարկել է տարածաշրջանայի անվտանգությանն առնչվող հարցեր
Օգոստոսի 10-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Պյոտր Սկվեչինսկիին:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի դեսպանության պաշտպանության հարցերով և ռազմաօդային ուժերի կցորդ, գնդապետ Վոյչեխ Վիշնևսկին:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպան Սկվեչինսկիին Հայաստանում առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ համագործակցություն:
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-լեհական համագործակցության ընթացքին և ընդլայնման հեռանկարներին, ինչպես նաև տարածաշրջանայի անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

Suren Papikyan discussed issues related to regional security with the Polish ambassador
On August 10, the Minister of Defense of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Poland to the Republic of Armenia Piotr Skveczynski.
Colonel Wojciech Wisniewski, attaché of the Polish Embassy in the Republic of Armenia for Defense Affairs and Air Force Attaché, also participated in the meeting.
The Minister of Defense congratulated Ambassador Skvechinskiy on starting the mission in Armenia and wished for practical cooperation.
Issues related to the progress and expansion prospects of Armenian-Polish cooperation in the field of defense, as well as regional security, were discussed.