Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Ֆրանսիայի դեսպանին
Օգոստոսի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիին և նորանշանակ ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Առնո Էլիին:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպան Դըկոտինյիին և փոխգնդապետ Առնո Էլիին՝ Հայաստանում առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ համագործակցություն:
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք կարևորվել է Երևանում Ֆրանսիայի դեսպանությունում ռազմական կցորդի գրասենյակի հիմնումը, ինչն իրականացվել է պաշտպանության նախարարներ Սուրեն Պապիկյանի և Սեբաստիեն Լըկորնյուի միջև 2022 թ. սեպտեմբեր ամսին ձեռք բերված պայմանավորվածության շրջանակներում:
Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-ֆրանսիական համագործակցության ներկայիս ընթացքին, զարգացման հեռանկարներին, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Suren Papikyan received the French ambassador
On August 9, RA Minister of Defense Suren Papikyan received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of France to RA Olivier Decotigny, and the newly appointed military attaché, Lt. Col. Arno Eli.
The Minister of Defense congratulated Ambassador Dkotinyi and Lt. Col. Arno Eli on starting the mission in Armenia and wished for practical cooperation.
During the meeting, the establishment of the military attaché office at the French Embassy in Yerevan was highlighted, which was implemented within the framework of the agreement reached in September 2022 between the Ministers of Defense, Suren Papikyan and Sébastien Lecorneux.
Several issues related to the current course of Armenian-French cooperation in defense, development prospects, and regional security were discussed.