1 ոսկե, 4 արծաթե մեդալ՝ Մաթեմատիկական միջազգային ուսանողական օլիմպիադայում
Հայաստանի մասնակիցները 1 ոսկե և 4 արծաթե մեդալ են նվաճել Բուլղարիայի Բլագոևգրադ քաղաքում հուլիսի 31-ից օգոստոսի 6-ը կայացած 30-րդ Մաթեմատիկական միջազգային ուսանողական օլիմպիադայում (International Mathematics Competition):
Ոսկե մեդալի արժանացել է Ռուբեն Համբարձումյանը, արծաթե մեդալների՝ Գագիկ Մելքումյանը, Վահագն Հովհաննիսյանը, Վահրամ Ասատրյանը (Երևանի պետական համալսարան) և Արման Ֆահրադյանը (Հայ-ռուսական համալսարան)։ Ուսանողական միջազգային օլիմպիադայի հայաստանյան թիմը ղեկավարել է Կարեն Քեռյանը: Օլիմպիական թիմը մարզել են Կարեն Քեռյանը, Վազգեն Միքայելյանը, Ալբերտ Գևորգյանը, Արման Բայրամյանը և Տիգրան Հակոբյանը:

1 золотая, 4 серебряные медали на Международной математической студенческой олимпиаде
Участники из Армении завоевали 1 золотую и 4 серебряные медали на 30-й Международной математической олимпиаде, проходившей с 31 июля по 6 августа в Благоевграде, Болгария.
Рубен Амбарцумян завоевал золотую медаль, Гагик Мелкумян, Ваагн Ованнисян, Ваграм Асатрян (Ереванский государственный университет) и Арман Фахрадян (Армяно-российский университет) завоевали серебряные медали. Команду Армении на Международной студенческой олимпиаде возглавил Карен Керян. Олимпийскую команду тренировали Карен Керян, Вазген Микаелян, Альберт Геворгян, Арман Байрамян и Тигран Акопян.