ԿԽՄԿ ներկայացուցիչներն այցել են Վագիֆ Խաչատրյանին
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի Բաքվի գրասենյակի ներկայացուցիչներն այցելել են 68-ամյա Վագիֆ Խաչատրյանին: Այս մասին Radar Armenia-ի հետ զրույցում ասաց Հայաստանում ԿԽՄԿ պատվիրակության հաղորդակցման ծրագրերի ղեկավար Զառա Ամատունին:
Հիշեցնենք՝ Խաչատրյանն առևանգվել էր Լաչինի անցակետից՝ ԿԽՄԿ աշխատակիցների ուղեկցությամբ բուժման նպատակով Հայաստան տեղափոխվելիս:
«ԿԽՄԿ ներկայացուցիչները օգոստոսի 5-ին կրկին տեսակցել են անձին և հնարավորություն տվել ԿԽՄԿ նամակով կապ հաստատել ընտանիքի հետ, որը նա օգտագործել է: Նպատակն էր՝ պահման պայմանները գնահատել, առողջական վիճակը, այս ամենը կատարվել է ընթացակարգերի համաձայն»,- հայտնեց Ամատունին:

Представители МККК посетили Вагифа Хачатряна
Представители бакинского офиса Международного комитета Красного Креста посетили 68-летнего Вагифа Хачатряна. Об этом в беседе с Radar Armenia заявила руководитель коммуникационных программ делегации МККК в Армении Зара Аматуни.
Напомним, Хачатрян был похищен на КПП «Лачин» при транспортировке в Армению для лечения в сопровождении сотрудников МККК.
«Представители МККК снова посетили его 5 августа и дали МККК возможность связаться с семьей письмом, которым он воспользовался. Целью была оценка условий содержания, состояния здоровья, все это делалось в установленном порядке », — сказал Аматуни.