Սուրեն Պապիկյանը խորհրդակցություն է անցկացրել Ռազմական ոստիկանության ղեկավար կազմի հետ
Օգոստոսի 7-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՊՆ ռազմական ոստիկանություն, խորհրդակցություն անցկացրել ղեկավար կազմի հետ:
ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ, գեներալ-մայոր Աշոտ Զաքարյանը պաշտպանության նախարարին զեկուցել է զինված ուժերում օրինականության և կարգապահության ամրապնդման ուղղությամբ տարվող  աշխատանքների, առաջիկա անելիքների մասին:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հորդորել է լինել անհանդուրժող արատավոր բարքերի նկատմամբ և ջանք չխնայել` դրանք զինված ուժերից արմատախիլ անելու  համար:
Անդրադարձ է կատարվել հանցագործությունների կանխարգելման և բացահայտման ուղղությամբ իրականացված միջոցառումներին, կարգապահության ամրապնդմանն ուղղված զորամաս-ռազմական ոստիկանություն փոխգործակցությանը և այլ թեմաների։
Նախարար Պապիկյանը հանձնարարականներ և ցուցումներ է տվել հետագա աշխատանքների կազմակերպման վերաբերյալ:8714:48

Сурен Папикян провел совещание с руководством Военной полиции
7 августа министр обороны РА Сурен Папикян посетил Военную полицию Министерства обороны и провел совещание с руководством.
Начальник Военной полиции Минобороны генерал-майор Ашот Закарян доложил министру обороны о работе, проводимой в направлении укрепления законности и дисциплины в вооруженных силах, и предстоящих задачах.
Глава оборонного ведомства призвал нетерпимо относиться к вредным привычкам и приложить все усилия для их искоренения в вооруженных силах.
Были упомянуты меры, реализуемые в направлении предупреждения и раскрытия правонарушений, взаимодействия воинской части и военной полиции, направленные на укрепление дисциплины, и другие темы.