Ֆինանսների նախարարն ԱՄԷ դեսպանի հետ քննարկել է առևտրատնտեսական հարաբերությունները
ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների (ԱՄԷ) նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Նարիման Մուհամմեդ Շարիֆ Ալ Մուլլային:
Ողջունելով դեսպանին՝ նախարար Հովհաննիսյանը շնորհավորել է նրան պաշտոնի ստանձնման կապակցությամբ և նշել, որ դեսպանն իր աշխատանքային գործունեությունը Հայաստանում սկսում է մի փուլում, երբ ՀՀ-ի և ԱՄԷ-ի միջև առևտրատնտեսական հարաբերությունները գտնվում են ակտիվ զարգացման փուլում: Նախարարը նաև վստահեցրել է, որ երկկողմ հարաբերությունները զարգացման մեծ ներուժ ունեն:
Դեսպան Ալ Մուլլան իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և նշել, որ իր գործունեությամբ կաջակցի երկու երկրների միջև հարաբերությունների էլ ավելի խորացմանը և առկա ներուժի արդյունավետ օգտագործմանը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են փոխգործակցության վերաբերյալ նոր հեռանկարների լայն շրջանակ: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել քննարկված գաղափարների իրագործման ուղղությամբ մեկտեղել ջանքերը:

Министр финансов обсудил торгово-экономические отношения с послом ОАЭ
Министр финансов РА Ваге Ованнисян сегодня принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Объединенных Арабских Эмиратов (ОАЭ) в Республике Армения Нариман Мохаммеда Шарифа Аль Муллу.
Приветствуя посла, министр Ованнисян поздравил ее с вступлением в должность и отметил, что посол начинает свою работу в Армении на этапе, когда торгово-экономические отношения между Арменией и ОАЭ находятся в стадии активного развития. Министр также заверил, что двусторонние отношения имеют большой потенциал для развития.
Посол Аль Мулла, в свою очередь, поблагодарила за прием и отметила, что своей деятельностью будет способствовать дальнейшему углублению отношений между двумя странами и эффективному использованию имеющегося потенциала.
В ходе встречи стороны обсудили широкий спектр новых перспектив сотрудничества. Достигнута договоренность объединить усилия для реализации обсуждаемых идей.