Ստամբուլում ահաբեկչական ակտ են կանխել
Ստամբուլում ձերբակալվել են «Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության». Նրանց ձերբակալել են Ստամբուլի առևտրի կենտրոններից մեկում՝ վառվող պայուսակով հանդերձ։ Դրա ներսում պայթուցիկ է հայտնաբերվել, որով պատրաստվում էին պայթեցնել խանութը. հայտնում է Hurriyet թերթը:
Թերթի տվյալներով՝ ոստիկանության ուշադրությունը գրավել է քաղաքացի Դ.Բ.-ն, որի պայուսակը հանկարծակի սկսել է այրվել առևտրի կենտրոնում զբոսնելիս: Տղամարդուն ձերբակալել են, իսկ նրա հետ նաև հանցակցին ։
«Ձերբակալվածները հարցաքննության ժամանակ պատմել են, որ ՔԱԿ արտասահմանցի անդամն իրենց գումար է ուղարկել, որով իրենք պայթուցիկ են գնել և նրա ցուցումով պետք է դնեին խանութում»,- գրում է թերթը։

A terrorist act was prevented in Istanbul
Members of the "Kurdistan Workers' Party" were arrested in Istanbul. They were arrested in one of Istanbul's shopping centers with a burning bag. An explosive was found inside it, with which they would blow up the store. Hurriyet newspaper reports.
According to the newspaper, the attention of the police was attracted by the citizen DB, whose bag suddenly started burning while walking in the shopping center. The man was arrested, along with his accomplice.
"During the interrogation, the arrested said that a foreign member of the KPP sent them money with which they bought explosives and on his instructions they had to put them in the store," the newspaper writes.