Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության ռազմական կցորդին
Օգոստոսի 4-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Գրեգորի Փայփսին` Հայաստանում առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել գնդապետ Գրեգորի Փայփսին համագործակցության համար և մաղթել հաջողություն հետագա ծառայության ընթացքում:
Պաշտպանության բնագավառում հայ-ամերիկյան համագործակցության զարգացման գործում ունեցած մեծ ներդրման համար նախարար Պապիկյանը ՀՀ-ում ԱՄՆ ռազմական կցորդ, գնդապետ Գրեգորի Փայփսին պարգևատրել է «Ռազմական համագործակցության համար» մեդալով:

Suren Papikyan received the military attaché of the US Embassy in Armenia
On August 4, RA Minister of Defense Suren Papikyan received the military attaché of the US Embassy in RA, Colonel Gregory Pipes, on the occasion of the end of his mission in Armenia.
The Minister of Defense thanked Colonel Gregory Pipes for his cooperation and wished him success in his future service.
For his great contribution to the development of Armenian-American cooperation in the field of defense, Minister Papikyan awarded the US military attaché in Armenia, Colonel Gregory Pipes, with the "For Military Cooperation" medal.