Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի նախագահին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի նախագահ Իշխան Զաքարյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում ՀԽՀԿ նախագահ Իշխան Զաքարյանը նախագահին է ներկայացրել Համահայկական ամառային 8-րդ խաղերին ընդառաջ կատարված նախապատրաստական և կազմակերպչական աշխատանքների վերաբերյալ մանրամասներ: Քննարկվել են համահայկական սպորտային միջոցառումը բարձր մակարդակով անցկացնելու վերաբերյալ հարցեր:
Զրույցի ընթացքում նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդգծել է իր պատրաստակամությունը՝ հնարավորինս աջակցել Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի գործունեությանը:
2023 թվականի 8-րդ ամառային համահայկական խաղերին մասնակցելու համար Հայաստան կժամանեն ավելի քան 7000 մասնակիցներ՝ աշխարհի 41 երկրների՝ 179 քաղաքներից: Սպորտային միջոցառման նախապատրաստական աշխատանքներում ներգրավված են ավելի քան 2000 կամավորներ՝ հիմնականում հայաստանյան բուհերի ուսանողներից:

Vahagn Khachaturyan met with the president of the Pan-Armenian Games World Committee
President of the Republic Vahagn Khachaturyan met with Ishkhan Zakaryan, President of the Pan-Armenian Games World Committee.
During the meeting, Ishkhan Zakaryan, the President of the Armenian Communist Party of Armenia, presented to the President the details of the preparatory and organizational work carried out before the 8th Pan-Armenian Summer Games. Issues related to holding the Pan-Armenian sports event at a high level were discussed.
During the conversation, President Vahagn Khachaturyan emphasized his readiness to support the activities of the Pan-Armenian Games World Committee as much as possible.
More than 7,000 participants from 179 cities of 41 countries of the world will arrive in Armenia to participate in the 8th All-Armenian Summer Games of 2023. More than 2,000 volunteers, mainly students of Armenian universities, are involved in the preparations for the sports event.