Կարևորվել է հայաստանյան տարբեր շինարարական տենդերներում հնդկական ընկերությունների ներգրավման անհրաժեշտությունը
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհայի գլխավորած պատվիրակությանը։
Նախարարը ողջունել է դեսպանին և հաջողություններ մաղթել հայաստանյան առաքելության ընթացքում։ Նախարարն ընդգծել է՝ հայ-հնդկական բարեկամական հարաբերությունները դարերի պատմություն ունեն, և ներկայում, տարբեր ոլորտներում այդ հարաբերությունները զարգանում են արագ տեմպերով, առկա է հարաբերությունները զարգացնելու էլ ավելի մեծ ներուժ․ «Հայաստանում շատ բարձ է գնահատվում Հնդկաստանի հետ հարաբերությունները զարգացնելու այս բարձր տեմպը։ Ինչպես ՀՀ կառավարությունն, այնպես էլ ՏԿԵ նախարարությունը պատրաստ են մեծ ներդրում, մասնակցություն ունենալ այս գործընթացում»,-ասել է Սանոսյանը։
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար՝ իր հերթին ընդգծելով հայ-հնդկական ջերմ հարաբերությունների, փոխգործակցության զարգացման կարևորությունը։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել մի շարք ոլորտներում առկա համագործակցության վերաբերյալ հարցերի։
Կարևորվել է հայաստանյան տարբեր շինարարական տենդերներում հնդկական ընկերությունների ներգրավման անհրաժեշտությունը։

Подчеркнута необходимость привлечения индийских компаний к участию в различных строительных тендерах в Армении.
Министр территориального управления и инфраструктуры РА Гнел Саносян принял делегацию во главе с новоназначенным Чрезвычайным и Полномочным Послом Индии в Армении Нилакши Саха Синхой.
Министр приветствовал посла и пожелал успехов в ходе армянской миссии. Министр подчеркнул, что армяно-индийские дружественные отношения имеют многовековую историю, и в настоящее время эти отношения развиваются быстрыми темпами в различных сферах, есть еще больший потенциал для развития отношений. «В Армении высоко ценят такой высокий темп развития отношений с Индией. И правительство РА, и Министерство экономического и технологического развития готовы внести большой вклад и участвовать в этом процессе", - сказал Саносян.
Посол поблагодарила за теплый прием, подчеркнув важность развития теплых армяно-индийских отношений и сотрудничества.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с существующим сотрудничеством в ряде сфер.