32 մլն եվրո՝ Արարատի, Կոտայքի և Գեղարքունիքի մարզերի բոլոր դպրոցներում լաբորատորիաներ կառուցելու համար (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
32 մլն եվրո՝ Արարատի, Կոտայքի և Գեղարքունիքի մարզերի բոլոր դպրոցներում  լաբորատորիաներ կառուցելու համար (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Այս ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է, որ Արարատի, Կոտայքի և Գեղարքունիքի մարզերի բոլոր դպրոցները հնարավորություն կունենան ստանալ լաբորատորիաներ ֆիզիկա, քիմիա, կենսաբանություն, աշխարահագրություն և տեղեկատվական տեխնոլագիաների ուղղությամբ»։ Այս մասին հայտարարեց ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը կառավարության նիստում՝ ներկայացնելով ԵՄ կողմից ՀՀ-ին տրվող կրթության աջակցության համար նախատեսված 32 մլն դոլարի նախագիծը։
«Մյուսը ուղղված է Սյունիքի մարզում կրթական հասանելի ծառայությունների աջակցությանը։ Աջակցությունը նախատեսված է Կապան խոշորացված համայնքում կրթահամալիրների կառուցմանը և գույքով հագեցմանը։ Նախատեսվում է, որ ծրագրի շահառու կլինեն մոտ 337 դպրոց»,- ավելացրել Ժաննա Անդրեասյանը։

32 million euros to build laboratories in all schools of Ararat, Kotayk, and Gegharkunik regions (VIDEO)
Presenting the 32 million-dollar project planned for education support given by the EU to RA, ESCS Minister Zhanna Andreasyan announced at the government meeting:
"Within the framework of this program, it is planned that all schools in Ararat, Kotayk, and Gegharkunik regions will have the opportunity to get laboratories in physics, chemistry, biology, geography, and information technologies."
"The other one is aimed at supporting available educational services in the Syunik region. The support is intended for the construction of educational complexes in the Kapan enlarged community and equipping them with property. It is planned that about 337 schools will be beneficiaries of the program," Zhanna Andreasyan added.