Քննարկվել են կառավարության և ԱԶԲ-ի միջև համագործակցությանը վերաբերող հարցեր
Նախարար Վահան Քերոբյանը հյուրընկալել է Ասիական զարգացման բանկի (ԱԶԲ) հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Պաոլո Սպանտիգատիին՝ պաշտոնավարման ժամկետի ավարտի կապակցությամբ և այդ պաշտոնում նրան փոխարինող Դոնալդ Լամբերթին: Հանդիպմանը ներկա են եղել նախարարի տեղակալներ Նարեկ Տերյանն ու Ռաֆայել Գևորգյանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ կառավարության և ԱԶԲ-ի միջև համագործակցությանը, Հայաստանում պետություն-մասնավոր գործընկերության (ՊՄԳ) քաղաքականությանը, տնտեսության տարբեր ճյուղերում ՊՄԳ ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր։ Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև ոլորտում հանրային ներդրումային ծրագրերի նախագծերի մշակմանը։
Նախարարը նաև համառոտ ներկայացրել է Հայաստանում կապիտալի շուկայի զարգացման ուղղությամբ իրականացվող ծրագրերը, տեղական ընկերությունների արտադրական կարողությունների արդիականացման նպատակով տրամադրվող պետական աջակցության գործիքակազմը։

Министр Ваан Керобян принял директора армянского офиса Азиатского банка развития (АБР) Паоло Спантигатти по случаю окончания срока его полномочий и сменившего его на этом посту Дональда Ламберта. На встрече присутствовали заместители министра Нарек Терян и Рафаэль Геворкян.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества правительства РА и АБР, политики государственно-частного партнерства (ГЧП) в Армении, реализации программ ГЧП в различных отраслях экономики. Собеседники коснулись также разработки проектов государственных инвестиционных программ в отрасли.
Министр также кратко представил программы, реализуемые в направлении развития рынка капитала в Армении, инструментарий государственной поддержки, предоставляемый с целью модернизации производственных мощностей местных компаний.