Անկանխիկ գործարքներից կենսաթոշակի և նպաստի 10 % հետվճարի ծրագրին միացել է նաև «Հայէկոնոմբանկը»
Անկանխիկ գործարքներից կենսաթոշակի և նպաստի 10 % հետվճարի ծրագրին միացել է նաև «Հայէկոնոմբանկ» ԲԲԸ-ն։ Այս պահին համագործակցող մյուս բանկերն են՝ ՎՏԲ Հայաստան բանկը, Արդշինբանկը, Հայբիզնեսբանկը և Ակբա բանկը։
Ըստ այդմ, կենսաթոշակը կամ նպաստը Հայէկոնոմբանկի թողարկած քարտերով ստացող շահառուների կողմից օգոստոսի 1-ից հետո կատարված անկանխիկ գործարքներից կհաշվարկվի հետվճար։
Հիշեցնենք, որ կենսաթոշակը կամ նպաստն անկանխիկ եղանակով ստացող այն քաղաքացիներն, ովքեր ՀՀ տարածքում գործող առևտրի կետերում և ծառայություններ մատուցող կազմակերպություններում վճարային քարտերով ու վճարում ընդունող սարքերով կկատարեն գործարքներ, կստանան հետվճար՝ կատարած գործարքների հանրագումարի 10 %-ի չափով, բայց ոչ ավելի քան 5,000 դրամը։
Հետվճարը գործում է նաև այն դեպքում, եթե կոմունալ վճարումները կատարվել են քարտը թողարկած բանկոմատների կամ բանկի էլեկտրոնային հավելվածի (մոբայլ բանկինգ) միջոցով։

«Армэкономбанк» также присоединился к программе возврата 10% пенсий и пособий по безналичным расчетам.
ОАО "Армэкономбанк" также присоединился к программе возврата 10% пенсий и пособий по безналичным операциям. На данный момент другими сотрудничающими банками являются: ВТБ Армения Банк, Ардшинбанк, Армбизнесбанк и Акба Банк.
Напомним, что те граждане, которые получают пенсию или пособие в безналичном порядке, которые будут совершать операции с платежными картами и устройствами приема платежей в торговых точках и поставщиках услуг, действующих на территории РА, получат возмещение в размере в размере 10% от суммы совершенных сделок, но не более 5000 драмов.
Возврат также применяется, если коммунальные платежи производились через банкоматы, выпустившие карту, или через электронное приложение банка (мобильный банкинг).