Նախարարը կարևորել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հետ երկար տարիների համագործակցությունը
ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) մշտական ներկայացուցիչ Մեհդի Ռաիսիին Հայաստանում աշխատանքային առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ և այդ պաշտոնում նրան փոխարինող Ումանգ Ռավաթին: Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև ֆինանսների նախարարի տեղակալները:
Նախարար Հովհաննիսյանը շնորհակալություն է հայտնել պարոն Ռաիսիին մեր երկրում արդյունավետ աշխատանքի և սերտ համագործակցության համար: Նախարարը կարևորել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հետ երկար տարիների համագործակցությունն ու տնտեսության ոլորտում բարեփոխումներին ԱՄՀ կողմից ցուցաբերվող շարունակական աջակցությունը:
Շնորհավորելով Ումանգ Ռավաթին պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ՝ Վահե Հովհաննիսյանը վստահություն է հայտնել, որ ԱՄՀ նորանշանակ մշտական ներկայացուցչի հետ աշխատանքը կշարունակվի նույնքան արդյունավետ կերպով:
Ումանգ Ռավաթն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և պատրաստակամություն հայտնել շարունակել ավանդույթ դարձած արդյունավետ համագործակցությունը։

Министр отметил многолетнее сотрудничество с Международным валютным фондом
Министр финансов РА Ваге Ованнисян сегодня принял постоянного представителя Международного валютного фонда (МВФ) в Армении Мехди Раиси в связи с завершением его рабочей миссии в Армении и сменившего его Уманга Равата. На встрече также присутствовали заместители министра финансов.
Министр Ованнисян поблагодарил г-на Раиси за его эффективную работу и тесное сотрудничество в нашей стране. Министр особо отметил многолетнее сотрудничество с Международным валютным фондом и постоянную поддержку, оказываемую МВФ реформам в экономическом секторе.
Поздравив Уманга Равата с назначением, Ваге Ованнисян выразил уверенность, что работа с вновь назначенным постпредом МВФ будет продолжаться столь же эффективно.
Уманг Рават, со своей стороны, поблагодарил за теплый прием и выразил готовность продолжить ставшее традиционным плодотворное сотрудничество.