Team Telecom Armenia-ն Sevan Startup Summit-ի տեխնոլոգիական գործընկերն է
Դարանակ գյուղին հարակից ափամերձ հատվածը դարձել է Հայաստանից և ավելի քան 30 երկրներից ժամանած ստարտափների, տեխնոդեմքերի ու ներդրողների հանդիպման վայրը․ Sevan Startup Summit-ը կրկին Սևանում է։
Տեխնոլոգիական և կրթական ոլորտներին աջակցելու, նորարարական գաղափարները և ստարտափներին խրախուսելու նպատակով Team Telecom Armenia-ն միացել է ամենասպասված միջոցառմանը՝ որպես տեխնոլոգիական գործընկեր։
«Տելեկոմը գտնվում է տեխնոլոգիական ընկերությունների և սպառողների կենտրոնում՝ ապահովելով նրանց միջև անխափան կապը։ Եթե տելեկոմը չլինի այս ճանապարհին կառաջանան խցանումներ, իսկ տեխնոլոգիական ոլորտի զարգացում տեղի չի ունենա։ Այդ նպատակով էլ համագործակցում ենք Sevan Startup Summit-ի հետ՝ ներկայացնելու Team Telecom Armenia-ի ծրագրերը և հասկանալու ՏՏ համայնքի խնդիրները»,- նշեց ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Կրթական ծրագիրը հագեցած է բիզնես աշխարհի փորձառու և հայտնի ներկայացուցիչների հետ դասախոսություններով, վորքշոփերով, մենթորինգի սեսիաներով, պանելային քննարկումներով, նեթվորքինգային հնարավորություններով և քննարկումներով։
Sevan Startup Summit-ի տնօրեն Վահագն Ռափյանը նշեց, որ իրենց նպատակը Հայաստանում ստարտափ էկոհամակարգի զարգացումն է։ Նրա խոսքով մայրաքաղաքից հեռու գտնվելը չի խանգարել տեղական ու միջազգային ստարտափ ընկերությունների ակտիվ մասնակցությանը․ «Ունենք մասնակիցներ շուրջ 30 երկրներից, ինչը բավականին լավ ցուցանիշ է»։
Սամմիթին հատուկ Խարույկի շուրջ քննարկումները՝ Campfire talk-երը նույնպես վերադարձել են․ Team Telecom Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը մասնակիցների հետ զրուցեց Հայաստանում հեռահաղորդակցության ոլորտի պատմության ու տրանսֆորմացիայի, տեխնոլոգիաների զարգացման գործում տելեկոմ ոլորտի կարևորության և ընկերության ապագա ծրագրերի մասին։
Միջոցառման ընթացքում անցկացվում է նաև միկրոաքսելերացիոն կրթական ծրագիր, որը ստեղծված է growth զարգացման փուլերում գտնվող ստարտափների համար։

Team Telecom Armenia is the technology partner of Sevan Startup Summit
The coastal area adjacent to Daranak village has become a meeting place for startups, technologists, and investors from Armenia and more than 30 countries. The Sevan Startup Summit is again in Sevan.
Team Telecom Armenia has joined the most anticipated event as a technology partner to support the technological and educational sectors and encourage innovative ideas and startups.
"Telecom is at the center of technology companies and consumers, ensuring a seamless connection between them. If there is no telecom, there will be traffic jams on this road, and technological development will not occur. For this purpose, we are cooperating with the Sevan Startup Summit to present the plans of Team Telecom Armenia and to understand the problems of the IT community," said Hayk Yesayan, the company's general director.
The educational program is packed with lectures, workshops, mentoring sessions, panel discussions, networking opportunities, and discussions with experienced and renowned representatives of the business world.
The director of Sevan Startup Summit, Vahagn Rapyan, mentioned that their goal is the development of the startup ecosystem in Armenia. According to him, being far from the capital did not prevent the active participation of local and international startup companies. "We have participants from around 30 countries, which is quite a good indicator."
Campfire talks, notable for the Summit, are also back. General Director of Team Telecom Armenia Hayk Yesayan talked with the participants about the history and transformation of the telecommunications sector in Armenia, the importance of the telecom sector in developing technologies, and the company's plans.
During the event, a micro-acceleration educational program was also held, created for startups in the stages of growth.