Այսօր Հայաստանում 507 հազար դրամ աշխատավարձ ստացող ուսուցիչ կա. Փաշինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մամուլի ասուլիսում անդրադարձել է Հայաստանում ստեղծված տնտեսական իրավիճակին և ներկայացրել վիճակագրական կոմիտեի կոմից հրապարակած առաջին եռամսյակի ցուցանիշները։
«Հունիսին արձանագրվել է գրանցված աշխատատեղերի նոր պատմական ռեկորդ՝ 719.724 աշխատատեղ։ 2018թ.-ից ի վեր Հայաստնում ստեղծվել է շուրջ 171 հազար նոր աշխատատեղ։ Այս տարվա հունիսին նախորդ տարվա հունիսի համեմատ միջին ամսական աշխատավարձերը աճել են 34.469 դրամով»,- նշեց Նիկոլ Փաշինյանը։
Վարչապետը նշեց, որ այս պահին արդեն Հայաստանում կամավոր ատեստավորման արդյունքում 507 հազար դրամ աշխատավարձ ստացող ուսուցիչ կա։

Сегодня в Армении есть учитель, который получает зарплату в 507 тысяч драмов. Пашинян (ВИДЕО)
На пресс- конференции премьер-министр Никол Пашинян коснулся экономической ситуации в Армении и представил опубликованные Статкомитетом показатели первого квартала.
«В июне был зафиксирован новый исторический рекорд зарегистрированных рабочих мест: 719 724 рабочих места. С 2018 года в Армении создано около 171 тысячи новых рабочих мест. В июне этого года по сравнению с июнем прошлого года среднемесячная заработная плата увеличилась на 34 469 драмов", - сказал Никол Пашинян.
Премьер-министр отметил, что на данный момент в Армении уже есть учитель, который в результате добровольной аттестации получает зарплату в размере 507 тысяч драмов.