«Ճանապարհային դեպարտամենտը» տեղեկացնում է, որ Տ-1-15, /Հ-21/ - Ծաղկահովիտ ավտոճանապարհի կմ0+000 - կմ1+300 հատվածի հիմնանորոգումն ավարտական փուլում է։ 1.3կմ երկարությամբ ճանապարհը սկսվում է Հ-21 հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհից և տանում է դեպի Արագածոտնի մարզի Ծաղկահովիտ բնակավայր։
Կապալառու կազմակերպությունը՝ «Լիլիթ-87» ՍՊԸ-ն, արդեն ավարտել է ասֆալտապատման աշխատանքները։ Առաջիկայում կլրացվեն-կհարթեցվեն կողնակները, հիմնանորոգված ճանապարհը կգծանշվի, կկահավորվի անվտանգության տարրերով։ Ծաղկահովիտ բնակավայրում կառուցվել են նաև մայթերը։
Շինաշխատանքների տեխնիկական հսկողությունը կատարել է «Հալդի քոնսալթ» ՍՊԸ-ն։ Հիմնանորոգումն իրականացվել է ՀՀ պետական բյուջեի միջոցներով։

Капитальный ремонт 1,3-километровой дороги, ведущей в Цахкаовит, находится на завершающей стадии (ФОТО)
Как сказано в сообщении «Дорожного управления», на завершающей стадии находится капитальный ремонт участка автомобильной дороги Т-1-15, /Н-21/ - Цахкаовит км 0+000 - км 1+300. Дорога протяженностью 1,3 км начинается от национальной автомагистрали Н-21 и ведет к поселку Цахкаовит Арагацотнской области.
Подрядная организация ООО «Лилит-87» уже завершила работы по асфальтированию. В ближайшее время будут отсыпаны и выровнены борта, капитально отремонтированная дорога будет размечена и оборудована элементами безопасности. Тротуары также были построены в поселке Цахкаовит.
Технический надзор за строительными работами осуществляла ООО «Халди Консалт». Капитальный ремонт произведен за счет средств государственного бюджета РА