Կապան-Տաթև ավտոճանապարհին այրվել է «Mazda» մակնիշի ավտոմեքենա, հոսպիտալացվել են Իրանի քաղաքացիներ
Հուլիսի 22-ին, ժամը 13։42-ին Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Կապան-Տաթև ավտոճանապարհի 38-րդ կմ-ին այրվում է ավտոմեքենա: Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 15:08-ին, մարվել՝ 15:17-ին: Այրվել է «Mazda» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Մ․ Հ․ Ա․, ԻԻՀ քաղաքացի): Վարորդը և ուղևոր Մ․ Ա․-ն (ԻԻՀ քաղաքացի) հոսպիտալացվել են Կապան քաղաքի ԲԿ, որտեղ բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել են բավարար:

На трассе Капан-Татев сгорел автомобиль «Мазда», граждане Ирана госпитализированы
22 июля в 13:42 в центр управления кризисными ситуациями Сюникского регионального спасательного управления поступило сообщение о возгорании автомобиля на 38-м км трассы Капан-Татев. На место происшествия выехала одна боевая группа пожарно-спасательного отряда Областного аварийно-спасательного управления МВД.
Пожар локализовали в 15:08 и потушили в 15:17. Сгорел автомобиль «Мазда» (водитель М.Х.А., гражданин Республики Иран). Водитель и пассажир М. А. (гражданин Республики Иран) были госпитализированы в Капанский медицинский центр, где врачи оценили состояние здоровья пострадавших как удовлетворительное.