Վահան Քերոբյանը ընդունել է ռուսական Ozon ընկերության ղեկավարությանը
Նախարար Վահան Քերոբյանը հուլիսի 20-ին ընդունել է ռուսաստանյան Ozon ընկերության ղեկավարությանը։ Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև Ռուսաստանի Դաշնության առևտրային ներկայացուցիչ Աննա Դոնչենկոն, «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի և Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության ներկայացուցիչներ։
Ozon-ը Ռուսաստանի էլեկտրոնային առևտրի առաջատար ընկերություններից է, որի հարթակում այժմ ներկայացված են առավել քան 250 հազար ձեռներեցներ, որոնք մարքեթփլեյսի միջոցով առաջարկում են մոտ 200 մլն ապրանքատեսակներ։
Ընկերությունն ակտիվորեն զարգանում է Բելառուսի, Ղազախստանի և Ղրղզստանի Հանրապետությունների շուկաներում, այժմ նախատեսում է զարգացնել լոգիստիկ ենթակառուցվածքները և ընդլայնել իր ներկայությունը Հայաստանի շուկայում։ Վահան Քերոբյանը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել ընկերությանը Հայաստանի շուկայում արդյունավետ գործունեություն իրականացնելու հարցում։

Ваан Керобян принял руководство российской компанией Ozon
20 июля министр Ваан Керобян принял руководство российской компанией Ozon. На встрече также присутствовали торговый представитель Российской Федерации Анна Донченко, представители ЗАО «Айпост» и Министерства высокотехнологичной промышленности.
Ozon — одна из ведущих компаний электронной коммерции в России, на платформе которой сейчас работают более 250 000 предпринимателей, которые предлагают через маркетплейс около 200 миллионов товаров.
Компания активно развивается на рынках Республики Беларусь, Казахстана и Кыргызстана, сейчас планирует развивать логистическую инфраструктуру и расширять свое присутствие на рынке Армении. Ваан Керобян выразил готовность поддержать компанию в осуществлении эффективной деятельности на армянском рынке