«Մուլտի Գրուպ»-ի տնօրենի Սեդրակ Առուստամյանը, նրա կինն ու որդին դատախազություն ներկայանալու ծանուցումներ են ստացել
ՀՀ արդարադատության նախարարության azdarar.am կայքում զետեղված ծանուցագրերի համաձայն՝ «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնի տնօրեն Սեդրակ Առուստամյանը, նրա կինն ու որդին՝ Վարդիթեր Խաչատրյանն ու Գարիկ Առուստամյանը, ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով դատախազություն ներկայանալու ծանուցումներ են ստացել։
Ըստ դատախազության ծանուցագրերի՝ Սեդրակ Առուստամյանը, նրա կինն ու որդին հիշյալ վարչություն պետք է ներկայանան օգոստոսի 3-ին։
«Ղեկավարվելով «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքի 16-րդ և 17-րդ հոդվածներով ծանուցում եմ, որ ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունում Ձեզ պատկանող գույքի առնչությամբ իրականացվել է ուսումնասիրություն, որի արդյունքում կազմվել է ամփոփագիր:
Դուք իրավունք ունեք սույն ծանուցագիրը ստանալու պահից մեկ ամսվա ընթացքում ներկայանալ ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչություն (ք. Երևան, Տիգրան Մեծ պ. 50)՝ ծանոթանալու գործի նյութերին, ներկայացնելու դիրքորոշում, ինչպես նաև հայտարարագիր:
Միաժամանակ, հայտնում եմ, որ ներկայանալ անհրաժեշտ է 2023 թվականի օգոստոսի 3-ին՝ ժամը 11:00-ին, իսկ նշված օրը և ժամին ներկայանալու անհնարինության դեպքում հարկավոր է օրը և ժամը համաձայնեցնելու նպատակով նախապես զանգահարել 010-511-604 հեռախոսահամարին», - այս մասին ասվում է Սեդրակ Առուստամյանին ուղարկված ծանուցման մեջ։

Директор "Мульти Групп" Седрак Арустамян, его жена и сын получили повестки о явке в прокуратуру
Согласно извещениям, размещенным на сайте Министерства юстиции РА azdarar.am , директор концерна "Мульти Групп" Седрак Арустамян, его жена Вардитер Хачатрян и сын Гарик Арустамян получили повестки о явке в прокуратуру по делам о конфискации имущества незаконного происхождения.
По повестке прокуратуры Седрак Арустамян, его жена и сын должны явиться в указанное отделение 3 августа.
"Руководствуясь статьями 16 и 17 Закона о конфискации незаконно полученного имущества, уведомляю, что Управлением по конфискации незаконно полученного имущества Генеральной прокуратуры РА проведено расследование в отношении Вашего имущества, по результатам которого составлено заключение.
Вы имеете право явиться в Генеральную прокуратуру РА по конфискации незаконно добытого имущества (Ереван, ул. Тиграна Меца, 50) в течение одного месяца с момента получения данной повестки, ознакомиться с материалами дела, представить позицию, а также заявление.
Вместе с тем сообщаю, что явиться необходимо 3 августа 2023 года в 11:00, а в случае невозможности явки в указанные день и время, для согласования дня и времени необходимо позвонить по телефону 010-511-604", - говорится в уведомлении, направленном Седраку Арустамяну.