Վահան Քերոբյանն ընդունել է իտալական Պուլիա մարզի մի շարք ընկերությունների ներկայացուցիչներին
Նախարար Վահան Քերոբյանը հուլիսի 20-ին ընդունել է իտալական Պուլիա մարզի մի շարք ընկերությունների ներկայացուցիչների։ Հանդիպմանը ներկա էին նաև Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Սիսիան Պօղոսեանը և «Ներդումների աջակցման կենտրոն» հիմնադրամի ներկայացուցիչները։
Առաքելության կազմում էին տարբեր ոլորտներ ներկայացնող կազմակերպություններ, որոնց նպատակն է ծանոթանալ  Հայաստանում ներդրումային ծրագրերի իրականացման հնարավորություններին։
Ողջունելով հյուրերին՝ Վահան Քերոբյանը ընդգծել է արտասահմանյան գործընկերների հետ համագործակցության ընդլայնման, նոր գործարար կապերի ստեղծման ու ամրապնդման, ինչպես նաև նոր ներդրումների ներգրավման կարևորությունը, խոսել  Հայաստանում գործող օրենսդրական դաշտից, պետական աջակցության գործիքակազմից, մասնավորապես ներկայացրել «Ենթակառուցվածքներ ներդրումների դիմաց» և «Տնտեսության արդիականացման» միջոցառումները։
Հանդիպման ավարտին նախարարը ևս մեկ անգամ հայտնել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության պատրաստակամությունն աջակցել իտալացի գործընկերներին ծրագրերի արդյունավետ իրականացման հարցում:

Ваан Керобян принял представителей ряда компаний итальянского региона Апулия
20 июля министр Ваан Керобян принял представителей ряда компаний итальянского региона Апулия. На встрече также присутствовали председатель Комитета по туризму Сисиан Богосян и представители фонда «Центр поддержки инвестиций».
В состав миссии вошли организации, представляющие различные отрасли, целью которых является ознакомление с возможностями реализации инвестиционных проектов в Армении.
Приветствуя гостей, Ваан Керобян подчеркнул важность расширения сотрудничества с зарубежными партнерами, создания и укрепления новых деловых связей, а также привлечения новых инвестиций, рассказал о действующей в Армении законодательной базе, инструментариях государственной поддержки, в частности представил меры «Инфраструктуры для инвестиций» и «Модернизация экономики».
В завершение встречи министр еще раз выразил готовность Министерства экономики РА оказать поддержку итальянским партнерам в эффективной реализации программ.