Ռոբերտ Քոչարյանի ընտանիքի բոլոր անդամներին դատախազություն են հրավիրել
ՀՀ արդարադատության նախարարության azdarar.am կայքում զետեղված ծանուցագրերի համաձայն՝ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ընտանիքի բոլոր չափահաս անդամները հրավիրվել են ՀՀ գլխավոր դատախազություն։
Դատախազություն են հրավիրվել Ռոբերտ Քոչարյանն ու կինը` Բելլա Քոչարյանը, ավագ որդին` Սեդրակ Քոչարյանը և նրա կինը` Զարուհի Բադալյանը, կրտսեր որդին` Լևոն Քոչարյանը և կինը` Սիրանուշ Քոչարյանը, դուստրը` Գայանե Քոչարյանն ու ամուսինը` Վիգեն Չատինյանը։
Ռոբերտ Քոչարյանի ընտանիքի անդամներին առաջարկվել է դատախազություն ներկայանալ օգոստոսի 1-ին՝ ժամը 14:30-ին, անհնարինության դեպքում նախապես կապ հաստատել։
«Ղեկավարվելով «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքի 16-րդ և 17-րդ հոդվածներով ծանուցում եմ, որ ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունում Ռոբերտ Սեդրակի Քոչարյանին և Սեդրակ Ռոբերտի Քոչարյանին պատկանող գույքի առնչությամբ իրականացվում են ուսումնասիրություններ, որոնց արդյունքում կազմվել են ամփոփագրեր, ինչի հիման վրա Ձեր անվամբ հաշվառված գույքը հանդիսանում է բռնագանձման առարկա:
Դուք իրավունք ունեք սույն ծանուցագիրը ստանալու պահից մեկ ամսվա ընթացքում ներկայանալ ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչություն (ք. Երևան, Տիգրան Մեծ պող. 50)՝ ծանոթանալու գործի նյութերին, ներկայացնելու դիրքորոշում:
Միաժամանակ, առաջարկվում է ներկայանալ ս/թ օգոստոսի 01-ին՝ ժամը 14:30-ին, իսկ նշված օրը և ժամին ներկայանալու անհնարինության դեպքում հարկավոր է օրը և ժամը համաձայնեցնել՝ նախապես կապ հաստատելով 010-511-651 հեռախոսահամարով»,- այս մասին ասվում է ծանուցման մեջ։

Все члены семьи Роберта Кочаряна были вызваны в прокуратуру
Согласно уведомлениям, размещенным на сайте azdarar.am Министерства юстиции РА , все совершеннолетние члены семьи второго президента РА Роберта Кочаряна были приглашены в Генеральную прокуратуру РА. Республика Армения.
В прокуратуру были вызваны Роберт Кочарян и его жена Белла Кочарян, старший сын Седрак Кочарян и его жена Заруи Бадалян, младший сын Левон Кочарян и его жена Сирануш Кочарян, дочь Гаяне Кочарян и ее муж Виген Чатинян.
Членам семьи Роберта Кочаряна было предложено явиться в прокуратуру 1 августа в 14:30, в случае невозможности связаться с ними заранее.
"Руководствуясь статьями 16 и 17 Закона о конфискации незаконно полученного имущества, уведомляю, что Управлением по конфискации незаконно полученного имущества Генеральной прокуратуры РА проводятся следственные действия в отношении имущества, принадлежащего Роберту Седраковичу Кочаряну и Седраку Робертовичу. Кочаряна, в результате чего составляются сводки, по которым имущество, зарегистрированное на ваше имя, подлежит конфискации.
Вы имеете право явиться в Генеральную прокуратуру РА по конфискации незаконно добытого имущества (г. Ереван, пр. Тиграна Меца, 50) в течение одного месяца с момента получения настоящего уведомления, ознакомиться с материалами дела и изложить свою позицию.
При этом предлагается явиться 1 августа в 14:30, а в случае невозможности явки в указанные день и время необходимо согласовать день и время по телефону 010-511-651 заранее.