Վարչապետն այցելել է Արտաշատի հաշվառման-քննական բաժանմունք (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՆԳ նախարար Վահե Ղազարյանի ուղեկցությամբ շրջել է ՆԳՆ Արտաշատի հաշվառման քննական բաժանմունքում, եղել քաղաքացիների սպասարկման սրահում, համարանիշերի տրամադրման, վարորդական իրավունքի վկայականների փոխանակման և քննական սենյակներում, ծանոթացել հերթերի կանոնակարգման համակարգին։
Կառավարության ղեկավարը նաև ծանոթացել է վարորդական իրավունքի վկայականի գործնական քննության համար նախատեսված ավտոդրոմի պայմաններին, քննական մեքենաների տեխնիկական հնարավորություններին։
Պատասխանատուները ներկայացրել են, որ նախատեսվում է առանձին պատուհաններ ստեղծել հաշմանդամություն ունեցող անձանց, պատերազմների մասնակիցներին և դիվանագիտական ներկայացուցիչներին պատշաճ հանրային ծառայություններ մատուցելու համար։

Премьер-министр посетил регистрационно-экзаменационное управление Арташата (ВИДЕО)
Премьер-министр Никол Пашинян в сопровождении министра внутренних дел Ваге Казаряна посетил экзаменационный отдел МВД Арташата, посетил зал обслуживания граждан, комнаты выдачи номерных знаков, обмена водительских прав и экзаменационные комнаты, ознакомился с очередью система регулирования.
Глава правительства также ознакомился с условиями автодрома, предназначенного для практической проверки водительских прав, и техническими возможностями экзаменационных автомобилей.
Ответственные лица представили, что планируется создать отдельные окна для оказания надлежащих государственных услуг лицам с инвалидностью, участникам войн и дипломатическим представителям.