Անդրանիկ Քոչարյանը և Անահիտ Մանասյանը այցելել են կենտրոնական հավաքակայան
Հուլիսի 17-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը և ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը այցելել են ՀՀ ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան:
ՀՀ ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության պետ, գնդապետ Ա. Ավթանդիլյանի ուղեկցությամբ ծանոթացել և հետևել են զորակոչային հանձնաժողովների աշխատանքներին, զրուցել հավաքակայանի անձնակազմի և զորակոչիկների հետ, ներկա են գտնվել զորակոչիկների վիճակահանության անցկացման գործընթացին` բոլորին մաղթելով բարի և խաղաղ ծառայություն:
Զորակոչիկներին համապատասխան ձևով ներկայացվել է ԶՈւ-ում մեկնարկած «Պաշտպան Հայրենյաց» ծրագիրը, որի մասնակից կարող է դառնալ զորակոչիկներից յուրաքանչյուրը և օգտվել ծրագրի ընձեռած հնարավորություններից:
Այցի ընթացքում Անդրանիկ Քոչարյանն ու Անահիտ Մանասյանը վեր են հանել տարաբնույթ խնդիրներ և ներկայացրել են այդ խնդիրների լուծման տեսակետները:

Андраник Кочарян и Анаит Манасян посетили центральный сборный пункт
17 июля председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян и Защитник прав человека РА Анаит Манасян посетили центральный сборный пункт Министерства обороны РА.
В сопровождении начальника службы призыва Министерства обороны РА, полковника А. Автандиляна они ознакомились и проследили за работой призывных комиссий, пообщались с личным составом сборного пункта и призывниками, присутствовали на жеребьевке призывников, пожелав всем доброй и мирной службы.
Программа «Защитник Отечества», стартовавшая в Вооруженных Силах, была представлена ​​призывникам в надлежащем виде, участником которой может стать каждый из призывников и воспользоваться возможностями, предоставляемыми программой.
В ходе визита Андраник Кочарян и Анаит Манасян подняли различные проблемы и представили свои взгляды на решение этих проблем.