Սանկտ Պետերբուրգում տեղի է ունեցել հայկական գինեգործությանը նվիրված 𝗔𝗿𝗺𝗪𝗶𝗻𝗲 երկրորդ ցուցահանդեսը
Հայաստանի խաղողագործության և գինեգործության հիմնադրամը և ArmWine ընկերությունը հուլիսի 9-10-ը ՌԴ Սանկտ Պետերբուրգում կազմակերպել են հայկական գինեգործությանը նվիրված 𝗔𝗿𝗺𝗪𝗶𝗻𝗲 երկրորդ ցուցահանդեսը, որին մասնակցում էին պետական պաշտոնյաներ, գինեգործական 36 ընկերությունների հիմնադիրներ և ղեկավարներ, գինեգործներ Հայաստանից և Ռուսաստանից։
Ցուցահանդեսի մեկնարկին նախարարի տեղակալ Արման Խոջոյանը հանդես է եկել ելույթով՝ կարևորելով միջոցառման դերը հայկական գինեգործության զարգացման, հայկական գինիների առաջմղման, ինչպես նաև նոր շուկաների ինտեգրման գործում։
Միջոցառման շրջանակում կայացած պանելային քննարկումների ընթացքում Արման Խոջոյանը համակողմանի անդրադարձ է կատարել ոլորտի խնդիրներին, արտահանմանն առնչվող խոչընդոտներին, անհրաժեշտ իրավական կարգավորումներին և ԵԱՏՄ շուկայում հայկական գինու դիրքերի ամրապնդմանն ուղղված քայլերի հաջորդականությանը։

В Санкт-Петербурге прошла вторая выставка ArmWine, посвященная армянскому виноделию
Фонд виноградарства и виноделия Армении и компания ArmWine организовали 9-10 июля в Санкт-Петербурге, Россия, вторую выставку ArmWine, посвященную армянскому виноделию, в которой приняли участие государственные деятели, учредители и руководители 36 винодельческих компаний, виноделы из Армении и России.
На открытии выставки заместитель министра Арман Ходжоян выступил с речью, подчеркнув роль мероприятия в развитии армянского виноделия, продвижении армянских вин, а также интеграции новых рынков.
В ходе панельных дискуссий, состоявшихся в рамках мероприятия, Арман Ходжоян подробно остановился на проблемах сектора, препятствиях, связанных с экспортом, необходимых правовых нормах и последовательности шагов, направленных на укрепление позиций армянского вина на рынке ЕАЭС.