Վահագն Խաչատուրյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Տավուշի մարզ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այսօր առավոտյան աշխատանքային այցով ժամանել է Տավուշի մարզ: Այցի շրջանակում նախագահն այցելել է Կողբ գյուղի արվեստի դպրոց, որը հիմնադրվել է 25 տարի առաջ Կարապետ Ղուլիջանյանի ջանքերով։ Կարապետ Ղուլիջանյանը նպատակ է ունեցել մայրաքաղաքից հեռու սահմանամերձ Կողբում և շրջակա գյուղերում արթնացնել, աշխուժացնել մշակութային կյանքը, ստեղծել համապատասխան միջավայր, միավորել Նոյեմբերյանի տարածաշրջանի շնորհալի երեխաներին և երիտասարդներին:
Կենտրոնի հիմնադիրը նախագահին է ներկայացրել դպրոցում ստեղծված արվեստանոցային պայմանները, կատարվող աշխատանքները, զարգացման ծրագրերը, ինչպես նաև դպրոցում իրականացվող տարբեր միջոցառումները։
Նախագահը շրջայց է կատարել նաև Կողբ գյուղի արվեստի դպրոցի հարևանությամբ կառուցվող Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի դեռևս շինարարական փուլում գտնվող տարածքում, որտեղ կենտրոնի գործառնական բաժնի ղեկավար Թերեզա Քարիմյանը ներկայացրել է ապագա ծրագրերն ու աշխատանքները։

Ваагн Хачатурян прибыл с рабочим визитом в Тавушскую область
Президент Республики Ваагн Хачатурян сегодня утром прибыл с рабочим визитом в Тавушскую область. В рамках визита президент посетил художественную школу села Кохб, основанную 25 лет назад усилиями Карапета Гулиджаняна. Карапет Гулиджанян преследовал цель пробудить, оживить культурную жизнь, создать соответствующую среду, объединить одаренных детей и молодежь Ноемберянского района в Кохбе и окрестных селах, далеких от столицы.
Основатель центра представил президенту созданные в школе студийные условия, проводимые работы, программы развития, а также различные мероприятия, проводимые в школе.
Президент также обошел территорию строящегося рядом с художественной школой села Кохб Центра творческих технологий «Тумо», где начальник операционного отдела центра Тереза ​​Каримян представила будущие планы и работы.