Քրիստինա Քվինն այցելել է պարեկային ծառայության Շիրակի մարզի գումարտակ
ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինն այցելել է պարեկային ծառայության Շիրակի մարզի գումարտակ։ Պարեկային ծառայության պետ, ոստիկանության գնդապետ Արթուր Խուդինյանը և Շիրակի մարզի գումարտակի հրամկազմը դեսպան Քվինին ներկայացրել են ՊԾ Շիրակի մարզի գումարտակի ծառայության կազմակերպման ու իրականացման մանրամասներ։
ԱՄՆ դեսպանը ծանոթացել է նաև օգտագործվող տեխնիկային ու հնարավորություններին։ Ներկայացնելով Շիրակի և Լոռու մարզերի գումարտակների աշխատանքային ձեռքբերումները՝ Արթուր Խուդինյանը հայտնել է նրանց հաջողված փորձը մյուս մարզերում ևս ներդնելու անհրաժեշության մասին։
Անդրադարձ է կատարվել Արարատի, Արմավիրի, Սյունիքի և Վայոց ձորի մարզերի ապագա պարեկների համար ՆԳՆ կրթահամալիրում անցկացվող ուսուցման գործընթացին։ Քննարկվել են նաև կադրային քաղաքականության, ծառայությունում կանանց ներգրավվածության և ջրային պարեկային ծառայության ներդրման մասին հարցեր։

Kristina Kvien visited the patrol service battalion of the Shirak region
US Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia Christina Quinn visited the Shirak region patrol service battalion. The head of the patrol service, police colonel Artur Khudinyan and the command of the Shirakregion battalion presented to Ambassador Kvien the organization and implementation of the service of the Shirak region battalion.
The US ambassador also got acquainted with the used techniques and possibilities. Presenting the work achievements of the Shirak and Lori region battalions, Artur Khudinyan also expressed the necessity of investing their successful experience in other regions.
They've referred to the training process held at the MIA educational complex for future patrolmen of Ararat, Armavir, Syunik, and Vayots Dzor Marzes. Questions about the personnel policy, the involvement of women in the service, and the introduction of the water patrol service were also discussed.