ՀՀ ԱԳՆ-ն ներկայացրել է Վրաստանի տարածք մուտք գործելու փաստաթղթերի ցանկը
2023թ. հունվարի 12-ին ստորագրված Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի միջև երկու պետությունների քաղաքացիների համար փոխադարձ առանց մուտքի արտոնագրի ճամփորդելու մասին Համաձայնագիրն ուժի մեջ է մտել 2023թ. հուլիսի 1-ից:
Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների համար Վրաստանի տարածք մուտք գործելու, գտնվելու, տարանցիկ երթևեկելու և այնտեղից դուրս գալու համար պահանջվող փաստաթղթերի ցանկը հետևյալն է.
Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու անձնագիր կամ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու նույնականացման քարտ (տվյալների էլեկտրոնային կրիչ պարունակող)՝ միայն երկու Կողմերի տարածքների միջև ճամփորդելիս, այդ թվում՝ ուղիղ թռիչքներից օգտվելու դեպքում: Քաղաքացին կարող է ճամփորդել նույնականացման քարտով, եթե Հայաստանի Հանրապետության սահմանային անցակետը հատելիս Հայաստանի Հանրապետության համապատասխան էլեկտրոնային շտեմարանում երևում է, որ վերջինս ունի Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու վավեր անձնագիր՝ օրենսդրությամբ նախատեսված դեպքերում օտարերկրյա պետությունում վավերականության ժամկետի նշումով:
Հայաստանի Հանրապետություն վերադառնալու համար անհրաժեշտ ճամփորդական փաստաթուղթ (միայն Հայաստանի Հանրապետություն վերադառնալու համար)։

МИД РА представило список документов для въезда на территорию Грузии
Соглашение между Республикой Армения и Грузией о взаимных безвизовых поездках граждан двух государств, подписанное 12 января 2023 года, вступило в силу с 1 июля 2023 года.
Ниже приводится перечень документов, необходимых для въезда, пребывания, транзита и выезда граждан Республики Армения на территорию Грузии.
Паспорт гражданина Республики Армения или идентификационная карта гражданина Армении (содержащая электронный носитель данных с указанием срока действия) только при поездках между территориями двух стран, в том числе при использовании прямых авиарейсов. Гражданин может путешествовать по удостоверению личности, если при пересечении пункта пропуска Республики Армения в соответствующей электронной базе данных Республики Армения указано, что последний имеет действующий паспорт гражданина Республики Армения, с указанием срока действия в иностранном государстве в случаях, предусмотренных законодательством.