Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Wildberries-ի գործադիր տնօրենին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Wildberries-ի հիմնադիր և գործադիր տնօրեն, ռուս-հայկական գործարար խորհրդի նախագահ Տատյանա Բակալչուկին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են էլեկտրոնային առևտրի զարգացման հեռանկարն ու հնարավորությունները, ինչպես նաև Հայաստանի ազգային փոստային օպերատորի «ՀայՓոստի» հետ համագործակցության ոլորտները:
Զրույցի ընթացքում Տատյանա Բակալչուկը նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին է ներկայացրել Հայաստանում Wildberries էլեկտրոնային առևտրի ցանցի գործունեության ընդլայնման արագ տեմպերը և շեշտել, որ առաջիկայում էլ նախատեսվում են նոր համատեղ ծրագրեր իրականացնել հայ գործարար շրջանակների հետ:
Հանրապետության նախագահը կարևորել է միջազգային էլեկտրոնային առևտրային կազմակերպության և հայ ձեռներեցների արդյունավետ փոխգործակցությունը և շեշտել, որ Հայաստանի կառավարությունը որդեգրել է գրավիչ բիզնես և ներդրումային միջավայր ստեղծելու սկզբունքներ և հանդես է գալիս գործարարներին և արտադրական կազմակերպություններին աջակցելու դիրքերից:

Ваагн Хачатурян принял исполнительного директора Wildberries
Президент Республики Ваагн Хачатурян принял основателя и исполнительного директора Wildberries, президента Российско-Армянского Делового Совета Татьяну Бакальчук.
В ходе встречи были обсуждены перспективы и возможности развития электронной коммерции, а также направления сотрудничества с национальным почтовым оператором Армении «Айпост».
В ходе беседы Татьяна Бакальчук представила президенту Ваагну Хачатуряну стремительные темпы расширения сети электронной коммерции Wildberries в Армении и подчеркнула, что в ближайшее время планируются новые совместные проекты с деловыми кругами Армении.
Президент Республики подчеркнул эффективное взаимодействие между международной организацией электронной коммерции и армянскими предпринимателями и подчеркнул, что правительство Армении приняло принципы создания привлекательной деловой и инвестиционной среды и оказывает поддержку предпринимателям и производственным организациям.