Հայաստանը շահագրգիռ է զարգացնել ու ամրապնդել կապերը Վատիկանի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Սուրբ Աթոռի առաքելական նվիրակ Գերաշնորհ Արքեպիսկոպոս Ժոզե Ավելինո Բեթենկուրին:
Վարչապետը բարձր է գնահատել ՀՀ կառավարության և Սուրբ Աթոռի միջև համագործակցությունը և նշել, որ հայկական կողմը շահագրգիռ է հետևողականորեն զարգացնել ու ամրապնդել կապերը Վատիկանի հետ՝ հիմնված քրիստոնեական արժեքների և մշակութային ժառանգության վրա:
Երկուստեք ընդգծվել է Հայաստանի և Սուրբ Աթոռի միջև բարձր մակարդակի փոխայցելությունների կազմակերպման անհրաժեշտությունը: Այս համատեքստում, կարևորվել է առաջիկայում Սուրբ Աթոռի պետքարտուղար կարդինալ Պիետրո Պարոլինի այցը Հայաստան:

Armenia is interested in developing and strengthening ties with the Vatican
Prime Minister Nikol Pashinyan received the apostolic nuncio of the Holy See His Grace, Archbishop Jose Avelino Bettencourt.
The Prime Minister highly appreciated the cooperation between the RA government and the Holy See and noted that the Armenian side is interested in consistently developing and strengthening ties with the Vatican based on Christian values and cultural heritage.
Both sides emphasized the need to organize high-level mutual visits between Armenia and the Holy See. In this context, the upcoming visit of Cardinal Pietro Parolin, Secretary of State of the Holy See to Armenia was highlighted.