ՆԳՆ փրկարար ծառայությունը հանրային լողափերում անցել է ուժեղացված ծառայության
ՆԳՆ փրկարար ծառայության տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ, փ/ծ գնդապետ Կամո Ցուցուլյանի հրամանով ՓԾ Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության հատուկ ջրափրկարարական ջոկատը, լողասեզոնի բացմամբ պայմանավորված, հուլիսի 1-ից մինչև օգոստոսի 31-ը շուրջօրյա հերթապահություն է իրականացնելու «Սևան» ազգային պարկի №1, №2, №3 հանրային լողափերում՝ հանգստացողների անվտանգությունն ապահովելու ուղղությամբ։ Հայտնում են ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից:
Հանգստյան սեզոնն անվտանգ անցկացնելու և ծառայությունը պատշաճ կազմակերպելու նպատակով «Սևան» ազգային պարկի 3 հանրային լողափերին ծավալվել են փրկարարական հենակետեր, որոնք զինված են ջրափրկարարական գույք-տեխնիկայով, համապատասխան միջոցներով։
Լողալու համար անվտանգ և ջրային տեխնիկայի համար նախատեսված գոտիներն առանձնացնելու համար փրկարարների կողմից լողափերում տեղադրվել են համապատասխան նշաններ, որպեսզի քաղաքացիները ջրում առավել անվտանգ լինեն և մշտապես գտնվեն փրկարարների հսկողության ներքո։
Ջրափրկարարները և՛ հանրային լողափերում, և՛ հարակից մասնավոր հատվածներում մոտորանավակներով պարբերաբար իրականացնելու են շրջայցեր՝ մարդկանց և լողամիջոցների անվտանգության կանոնների պահպանմանը հետևելու նպատակով։
Միաժամանակ բարձրախոսերով իրականացվելու են քաղաքացիների իրազեկան աշխատանքներ՝ վարքականոնների վերաբերյալ։
ՆԳՆ փրկարար ծառայությունը հորդորում է հետևել անվտանգության կանոնների պահպանմանը՝ դժբախտ պատահարներից խուսափելու համար։

Спасательная служба МВД перешла на усиленный режим работы на общественных пляжах
По приказу начальника Спасательной службы МВД – заместителя министра МВД полковника Камо Цуцуляна с июля круглосуточно дежурит специальный водно-спасательный отряд Спасательного управления Гегаркуникского марза. С 1 по 31 августа в Национальном парке «Севан» №1 в связи с открытием купального сезона на общественных пляжах №2, №3 для обеспечения безопасности отдыхающих. Об этом сообщает служба спасения МВД.
В целях безопасного проведения курортного сезона и правильной организации службы на 3 общественных пляжах Национального парка «Севан» открыты спасательные базы, которые оснащены водоспасательным оборудованием и соответствующими средствами.
Для того, чтобы разделить зоны, предназначенные для безопасного купания и для водного снаряжения, спасатели разместили на пляжах соответствующие знаки, чтобы горожане были в большей безопасности в воде и всегда находились под присмотром спасателей.
Спасатели будут проводить регулярное патрулирование на моторных лодках как общественных пляжей, так и прилегающих частных территорий, чтобы обеспечить соблюдение правил безопасности для людей и плавсредств.