Աննա Վարդապետյանն ընդունել է Էստոնիայի դատախազին
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է ՀՀ դատախազության հիմնադրման 105-ամյակի միջոցառմանը և Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի հետ համատեղ կազմակերպվող համաժողովին մասնակցելու նպատակով Հայաստան ժամանած Էստոնիայի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Անդրես Պարմասի գլխավորած պատվիրակությանը:
Աննա Վարդապետյանը շնորհակալություն է հայտնել էստոնացի գործընկերոջը հրավերն ընդունելու և հերթական անգամ Հայաստան այցելելու համար՝ հավելելով, որ Հայաստանը կարևորում է Էստոնիայի հետ հարաբերությունների խորացումը՝ այդ թվում իրավական ոլորտում՝ ի բարօրություն երկու երկրների ժողովուրդների:
Հաշվի առնելով Անդրես Պարմասի մասնագիտական գործունեության հարուստ փորձը և որպես Էստոնիայի դատական իշխանության պարբերականի գլխավոր խմբագրի փորձառությունը՝ Աննա Վարդապետյանն առաջարկել է էստոնացի գործընկերոջն ընդգրկվել ՀՀ դատախազության «Օրինականություն» գիտագործնական պարբերականի խմբագրական խորհրդի կազմում:
ՀՀ գլխավոր դատախազը վստահությամբ ընդգծել է, որ Անդրես Պարմասի մասնագիտական ներդրումը կնպաստի նաև այդ ուղղությամբ համագործակցության զարգացմանը և իրավաբանության արդի հարցերի վերաբերյալ նորարարական մոտեցումների ձևավորմանը:

Анна Вардапетян приняла прокурора Эстонии
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян сегодня приняла делегацию во главе с Генеральным прокурором Эстонской Республики Андресом Пармасом, прибывшую в Армению для участия в мероприятии, посвященном 105-летию образования Прокуратуры Республики Армении и конференции, организованной совместно с офисом Совета Европы.
Анна Вардапетян поблагодарила своего эстонского коллегу за то, что он принял приглашение и в очередной раз посетил Армению, добавив, что Армения ценит углубление отношений с Эстонией, в том числе в правовой сфере, на благо народов обеих стран.
Принимая во внимание богатый опыт профессиональной деятельности Андреса Пармаса и опыт работы главным редактором журнала судебных органов Эстонии, Анна Вардапетян предложила включить эстонского коллегу в состав редколлегии научно-практического журнала "Законность" прокуратуры РА.
Генеральный прокурор РА с уверенностью подчеркнула, что профессиональный вклад Андреса Пармаса также будет способствовать развитию сотрудничества в этом направлении и формированию новаторских подходов к актуальным вопросам юриспруденции.