ՆԳ նախարարը հանդիպել է ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչներին
Հունիսի 29-ին ՆԳ նախարար Վահե Ղազարյանը հանդիպում ունեցավ Հայաստանի ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչների հետ։ Ներկա էր նաև ՆԳ նախարարության ղեկավար կազմը։
Ողջունելով հյուրերին՝ Վահե Ղազարյանն ընդգծեց ՆԳ նախարարության և ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչների հետ համագործակցության կարևորությունը։
Ներկայացնելով ՆԳ նախարարությունում ընթացող բարեփոխումները՝ Վահե Ղազարյանն առաջարկեց ստեղծել ՆԳ նախարարությանը կից Ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչների խորհուրդ։
Նա հավաստիացրեց, որ խորհրդի անդամների հետ պարբերական հանդիպումները հնարավորություն կտան վեր հանել ազգային փոքրամասնություններին հուզող խնդիրները և ՆԳ նախարարության լիազորությունների շրջանակում դրանց տալ համապատասխան լուծումներ։
Ուշադրության կենտրոնում պահելով հասարակության հետ ակտիվ շփումները՝ Վահե Ղազարյանը անդրադարձավ նաև քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունների թվայնացման գործընթացին, ինչը հնարավորություն կտա առավել դյուրին ստանալ անհրաժեշտ տեղեկատվություն։
Ներկաները շնորհակալություն հայտնեցին ՆԳ նախարարին՝ հրավերի և ընդունելության համար։
Նրանք ողջունեցին ՆԳ նախարարության՝ ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչների խորհուրդ ձևավորելու նախաձեռնությունը և պատրաստակամություն հայտնեցին ՆԳ նախարարության հետ շարունակել արդյունավետ համագործակցությունը։

Министр внутренних дел встретился с представителями национальных меньшинств
29 июня министр внутренних дел Ваге Казарян встретился с представителями национальных меньшинств Армении. Присутствовало и руководство МВД.
Приветствуя гостей, Ваге Казарян подчеркнул важность сотрудничества с МВД и представителями национальных меньшинств.
Представляя проводимые в МВД реформы, Ваге Казарян предложил создать при МВД совет представителей национальных меньшинств.
Он заверил, что регулярные встречи с членами совета дадут возможность осветить проблемы, затрагивающие национальные меньшинства, и обеспечить их надлежащее решение в рамках полномочий МВД.
Держа в центре внимания активные контакты с обществом, Ваге Казарян коснулся также процесса цифровизации услуг, предоставляемых гражданам, что облегчит получение необходимой информации.
Собравшиеся поблагодарили министра внутренних дел за приглашение и прием.
Они приветствовали инициативу МВД по формированию Совета представителей национальных меньшинств и выразили готовность продолжить эффективное сотрудничество с МВД.